Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pārstāvēs Latviju olimpiādē Singapūrā

STELLA PUTNIŅA

Autors • 08.05.2025.

Pārstāvēs Latviju olimpiādē Singapūrā
Burtu lielums

Madonas Bērnu un jauniešu centra robotikas pulciņa “Sensors” audzēkņi Pasaules robotu olimpiādes (WRO — World Robot Olympiad) Latvijas nacionālajā finālā izcīnījuši uzvaru un pārstāvēs Latviju starptautiskā olimpiādē, kas norisināsies Singapūrā no 26. līdz 28. novembrim.

Valmieras tehnikumā 26. aprīlī norisinājās šī gada WRO Latvijas nacionālais fināls, kurā ar panākumiem piedalījās Madonas Bērnu un jauniešu centra Robotikas pulciņa "Sensors" komanda "Čaklie bebri". Komandā ir trīs skolēni: Ritums Šnēbahs, Jānis Vibulis un Rinalds Lielbārdis.
WRO ir starptautiski atzītas robotikas sacensības, kas veicina skolēnu interesi par zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku jeb eksakto jomu. Piedaloties šajās sacensībās, jaunieši attīsta programmēšanas un inženiertehniskās prasmes, stratēģisko domāšanu, radošo problēmu risināšanu, kā arī pilnveido sadarbības un komunikācijas spējas. Olimpiādē skolēni būvē un programmē robotus, kas izpilda noteiktas misijas sacensību laukumā. Lielākā daļa uzdevumu tiek sagatavota jau mājās, taču sacensību dienā dalībniekiem tiek izziņots pārsteiguma uzdevums, kura risināšanai nepieciešama ātra domāšana, elastība un radoša pieeja. Svarīgas iemaņas ir gan tehniskā, gan radošā domāšana, kā arī laba stresa noturība.
Robotikas pulciņa "Sensors" pedagogs Ansis Greiziņš laikrakstam pastāstīja: – Pulciņš paredzēts visiem skolas vecuma bērniem un jauniešiem. Vadu robotikas pulciņus ne tikai Madonā, bet arī Vecpiebalgas vidusskolā un Dzērbenes vispārizglītojošajā un mūzikas pamatskolā. Arī olimpiādē piedalījāmies no visām trim iestādēm. Vissīvāko cīņu par uzvaru Junioru kategorijā izrādīja abas manas komandas – Dzērbenes komanda ar nosaukumu "JER Rocketstars" un Madonas "Čaklie bebri". Lai gan Dzērbenes komandā bija vecāku klašu skolēni, uzvaru izcīnīja madonieši.
Latvija WRO startē kategorijās "RoboMission" un "Future innovators". Mēs startējām pirmajā. Dalībnieki sacentās trīs vecuma grupās: iesācēji (8-12 gadi), juniori (11-15 gadi) un seniori (14-19 gadi). Katrā komandā piedalījās 2-3 bērni. Katru gadu ir sava tēma un savs misiju kopums, kur jāizpilda noteiktas misijas. Šīs sacensības ir īpašas ar to, ka bērns tikai vienreiz nospiež robota pogu un robots brauc, pilda misijas. Roboti tiek būvēti, izmantojot dažādus sensorus, motorus un "Lego technic" detaļas – ir diezgan sarežģīti uzbūvēt robotu, kas spēj braukt un orientēties laukumā, stumt un pacelt objektus.
Arī pagājušajā gadā pulciņa "Sensors" komanda izcīnīja ceļazīmi uz WRO, taču komandas sastāvs šogad ir atšķirīgs. Otro gadu Latviju pārstāvēs tikai Ritums Šnēbahs. Pieredze iepriekšējā olimpiādē ļoti palīdzēja.
Pēdējos trīs mēnešus ar šo komandu ļoti aktīvi strādājām – viņi nāca trīs reizes nedēļā, katru dienu 3-4 stundas. Jau pusgadu biju nospraudis mērķi startēt šajā olimpiādē ar lieliskiem rezultātiem un motivēju arī jauniešus. Sacensībās piedalījās 22 komandas. Ar komandu "Čaklie bebri" jau esam uzsākuši gatavošanos starptautiskajām sacensībām, un pagājušā gada pieredzes dēļ ir skaidrs, ko no tām sagaidīt. Darba vēl ir ļoti daudz un plānots turpināt trenēties arī vasarā.
Galvenā panākumu atslēga ir lielais ieguldītais darbs. Liels paldies par atbalstu puišu vecākiem un Madonas Bērnu un jauniešu centram. Esam pateicīgi Madonas novada pašvaldībai par atbalstu jauniešiem ceļā uz panākumiem, jo bez finansiālās palīdzības tas nebūtu iespējams. Arī šogad ceram uz komandas atbalstu, dodoties uz Singapūru.

09.05.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px