Izglītības iestādēs uzsākot līdz šim apjomīgāko „Covid-19" testēšanu un saņemot pirmos signālus par problēmsituācijām, trešdien, 25. augustā, Veselības ministrija uz tikšanos bija aicinājusi laboratoriju „MFD" un „BIOR" pārstāvjus un pārrunāja testēšanas sākumu, ar to saistītās problēmas un plānoto procesa pilnveidi.
Kā zināms, no 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs ir sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā „Covid-19" testēšana. Plānots, ka katru nedēļu izglītības iestādēs tiks veikti skrīninga testi ap 200 tūkstošiem cilvēku. Testēti tiek gan bērni, gan iestādes personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši „Covid-19".
Lielākajā daļā gadījumu laboratorijas skolēnu testēšanu uzsākušas sekmīgi, vienlaikus pirmajās dienās vērojamas arī problēmsituācijas atsevišķām laboratorijām ar savlaicīgu paraugu paņemšanas komplektu nogādāšanu skolās un to personalizēšanu.
Tikšanās laikā abu laboratoriju pārstāvji apliecināja, ka problēmu cēloņi ir apzināti. „MFD" laboratorija apliecināja, ka ir piesaistījusi papildu resursus un uz visām skolām trešdien izvedīs plānoto testu apjomu. Arī „BIOR" pārstāvji apliecināja, ka turpmāk uz skolām sūtīs personalizētus paraugu paņemšanas komplektus.
Apkopoja BAIBA MIGLONE
27.08.2021.