19. oktobrī Rīgā, Skonto hallē, notika starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce "Dievs, svētī Latviju!". Pasākumā piedalījās visu kristīgo konfesiju garīdznieki un laji.
Uzrunas teica vadošo konfesiju bīskapi un garīgie vadītāji: Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis, Rīgas Mateja baptistu draudzes mācītājs Ainars Baštiks, draudzes "Kristus Pasaulei" mācītājs un pasākuma organizators Mārcis Jencītis un citi.
Uzrunā Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs aicināja rūpēties par dzīvību, atgādināja, ka Latvijā ik gadu notiek vairāki tūkstoši abortu un nereti tam par pamatu ir sabiedrības spiediens: – Ja vēlamies, lai pār Latviju nāktu svētība, turpināsim darīt visu iespējamo, lai abortu skaits tuvotos nullei. Lūgsimies un iestāsimies par to ar mīlestību, smalkjūtību, bez agresijas.
Līdzās garīdznieku pārdomām klātesošos aizrāva slavēšanas dziesmas mūziķu un daudzu simtu koristu sniegumā. Četrbalsīgo repertuāru koris bija apguvis jau iepriekš, tiekoties vairākos mēģinājumos.
– Tautas lūgšanu sapulce Skonto hallē mani ļoti aizkustināja, un vēl joprojām dzīvoju tās noskaņā, – laikrakstam atzīst Agita Šusta no Sarkaņiem. – Dziedot kopkorī, izjutu emocionālu pacēlumu un prieku. Mani ļoti uzrunāja lūgšanas par mūsu zemi un tautu, biju gandarīta satikt citu konfesiju kristiešus, būt sadraudzībā un ar savu balsi un klātbūtni pagodināt Dievu. Mēģinājumos, kurus vadīja talantīgā, atraktīvā un sirsnīgā diriģente Linda Naudiņa, apguvām jaunu repertuāru. Madonas katoļu baznīcas kora pārstāvjiem tā bija jauna pieredze – būt daudzu simtu dziedātāju kolektīvā un vienotā lūgšanā. Domāju, ka visiem klātesošajiem tas bija ieguvums un aizraujošs piedzīvojums. Izdziedot dziesmas, sajutu arī Svētā Gara pieskārienu.
Pēc pasākuma braucot mājup, bija gandarījums, kā pēc labi paveikta darba. Šķita – lūgšanas ir uzklausītas un būs par svētību mūsu tautai, nesīs augļus, lai Latvijā uzplauktu ticība un cilvēku dzīvē ienāktu garīgā atmoda. Lai tā patiešām būtu, katram jāsāk ar sevi pašu. Manuprāt, gatavojoties Mūžībai, svarīgi, lai Dieva valstība parādās un ienāk mūsos jau šajā dzīvē. Lai esam Viņa mīlestības kanāli, caur kuriem plūst liecība par Dievu, atgriežot cilvēkus pie ticības. Būt par zemes sāli – tā ir skaista un cēla misija, kas kristiešiem šajā pasaulē uzticēta. Lai Dievs palīdz un vada ikvienu tai vietā, kurā katrs atrodamies un ar patiesu sirdi kalpojam Viņam un saviem līdzcilvēkiem.
01.11.2019.