Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pārceļ nodokļa samaksas termiņus

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 07.04.2020.

Burtu lielums

Pēc likuma „Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar „Covid-19" izplatību" stāšanās spēkā daudzas pašvaldības Latvijā nolēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu.

Šādu iespēju paredz likuma 4. pants, proti, ka pašvaldībām 2020. gadā ir tiesības noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros.
Pieņemot lēmumus, pašvaldības rīkojas dažādi. Tā Madonas novada dome, kā esam informējuši iepriekš, noteica, ka par tās administratīvajā teritorijā esošu nekustamo īpašumu nekustamā īpašuma nodoklis samaksājams ne vēlāk kā 30. jūnijā, 31. augustā, 15. oktobrī un 15. novembrī.
Cesvaines novada dome kā pirmo nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu noteica 15. maiju, kā otro – 15. jūniju, bet pārējos divus nemainīja.
Vaicāts, vai gadījumā, ja Latvijā tiek pagarināta ārkārtējā situācija, lēmums attiecībā uz pirmajiem nodokļa samaksas termiņiem netiks mainīts, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats uzsvēra, ka tas pagaidām netiekot plānots.
– Bet, protams, skatīsimies, kā situācija attīstīsies. Turklāt jāņem vērā, ka apmēram pusi no kopīgās summas iedzīvotāji ir jau samaksājuši. Nav lielas nozīmes vairākkārt pārbīdīt nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, jo tas tāpat reiz būs jāsamaksā. Jāņem vērā, ka varbūt līdzekļu cilvēkiem, krīzei ieilgstot, būs vēl mazāk nekā tagad. Tiesa, zināmas grūtības ir tiem, kuriem nav iespēju norēķinus veikt internetbankā, jo arī mēs jau kādas divas nedēļas maksājumus klātienē nepieņemam, – atzina Vilnis Špats.
Arī Varakļānu novada dome ir pārcēlusi 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus. Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs informēja, ka dome 26. martā noteica, ka Varak-ļānu novadā nekustamā īpašuma nodoklis maksājams ne vēlāk kā 30. jūnijā, 31. augustā, 31. oktobrī un 15. decembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas.
Savukārt Lubānas novada dome kārtējā sēdē 26. martā, izskatot jautājumu par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pagarināšanu, noteica, ka nekustamā īpašuma nodokļa pirmā un otrā ceturkšņa samaksas termiņš tiek pagarināts līdz 2020. gada 15. augustam.
Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks skaidroja, ka viens no argumentiem šāda lēmuma pieņemšanai bijis tas, ka pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī tika slēgtas klātienes apmeklējumiem pašvaldības iestādes un struktūrvienības, nodrošinot pakalpojumu sniegšanu attālināti, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, ar mērķi ierobežot „Covid-19" izplatību Lubānas novada teritorijā.
Taču daļai Lubānas novada pašvaldības iedzīvotāju nav iespēju veikt nekustamā īpašuma nodokļa samaksu ar internetbankas starpniecību, līdz ar to tika pieņemts lēmums par nodokļa samaksas termiņu pagarinājumu, lai iedzīvotājiem nebūtu jāmaksā soda nauda un nokavējuma procenti par neveiktajiem maksājumiem.
Jāpiebilst, ka nekustamā īpašuma nodokli var nomaksāt arī reizi gadā avansa veidā.


08.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px