Izskaņai tuvojas izsludinātā parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas pieņemto grozījumu Notariāta likumā, kas paredz partnerības institūta ieviešanu no nākamā gada vidus, atcelšanu — tā noslēgsies jau nākamā gada 5. janvārī.
Jāņem vērā, ka iespēja parakstīties Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma būs arī Vecgada un Jaungada svētku laikā visās izveidotajās parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs noteiktajos darba laikos.
Pagaidām – no 7. līdz 25. decembra pulksten 16 – par attiecīgo grozījumu Notariāta likumā atcelšanas referenduma ierosināšanu parakstījušies 16 170 vēlētāji jeb 10,5 % no nepieciešamā skaita (jāsavāc ap 155 000 parakstu).
Madonas novada četrās parakstu vākšanas vietās – pašvaldības ēkā Madonā, Saieta laukumā 1 (pirmajā stāvā); Cesvaines pilsētas bibliotēkā; Ērgļu apvienības pārvaldē un Lubānas apvienības pārvaldē – šajā laikā ir parak-stījušies 297 vēlētāji, laikrakstu informē Madonas novada vēlēšanu komisijas sekretāre Klinta Galeja. Līdz 5. janvārim ieskaitot tajās ir iespējams parakstīties: pirmdienās, otrdienās, sestdienās un svētdienās – no pulksten 8 līdz 12; trešdienās, ceturtdienās un piektdienās – no pulksten 15 līdz 19.
Varakļānu novadā izveidotajā parakstu vākšanas vietā – Varakļānu kultūras namā – var parakstīties katru dienu no pulksten 11 līdz 15. Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka laikrakstu informēja, ka patlaban vērojama lielāka vēlētāju aktivitāte nekā pašā sākumā – nedēļas laikā parakstu skaits ir palielinājies no 35 uz 62.
Atgādinām, ka vēlētāji, kuri veselības problēmu dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietā, līdz 4. janvārim var lūgt organizēt parakstu vākšanu savā atrašanās vietā. Iespēja parakstīties tiks nodrošināta 5. janvārī.
29.12.2023.