Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par pasta nodaļas modeļa maiņu

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 14.01.2019.

Par pasta nodaļas modeļa maiņu
Burtu lielums

Janvāra sākumā Dzelzavas pagasta iedzīvotāji saņēma informatīvu ziņu, ka no 5. februāra tiek mainīts Dzelzavas pasta nodaļas modelis, darba laiks un adrese.
Ar šo lēmumu ir ļoti neapmierināti Dzelzavas pagasta iedzīvotāji, arī Leontīna Sirmā, kas vēlējās šo jautājumu aktualizēt arī laikrakstā „Stars".

– Šī situācija ir ļoti nepatīkama, un ar to nav apmierināts neviens pagasta iedzīvotājs. Saņemot šo informāciju, jāsaka, ka ļoti ātri reaģējām, un aktīvākie dzelzavieši sāka vākt parakstus pret nodaļas slēgšanu, – stāsta Leontīna Sirmā. – Ne tikai es uzskatu, ka šī nodaļas modeļa maiņa patiesībā ir likvidācija. Satrauc arī tas, ka vienas stundas laikā nebūs iespējams izdarīt visu nepieciešamo. Pirmkārt, pasta darbiniece klientus apkalpos, rakstot kvīšu grāmatiņā, kas, manuprāt, ir ļoti laikietilpīgs process. Otrkārt, šai darbiniecei jau pulksten 9 ir jābūt Cesvaines pasta nodaļā, kur jāveic tiešie darba pienākumi. Pastā pieejami dažādi pakalpojumi, kurus dzelzavieši aktīvi arī izmanto. Tāpat šī modeļa maiņa ietekmēs arī strādājošo iedzīvotāju iespēju izmantot pasta pakalpojumus.
Gatavojoties parakstu vākšanai, Leontīna Sirmā ļoti rūpīgi uzskaitīja gan pagasta iedzīvotājus, gan lielākos uzņēmumus, iestādes.
– Pamatā pasta pakalpojumus, preses izdevumu abonēšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu izmanto vecāka gadagājuma cilvēki, kuru mūsu pagastā ir ap 333. Pagastā ir 1241 iedzīvotājs. Vai šis nav pietiekams skaitlis, lai tomēr pasta nodaļu saglabātu? Protams, jaunāki cilvēki maksājumus veic internetbankās, bet izmanto pastu, lai saņemtu vai nosūtītu paciņas. Pagastā ir divas skolas, pirmsskolas izglītības iestāde, veikali, aptieka, doktorāts. Manuprāt, šis ir lielisks iemesls, lai saglabātu arī pasta nodaļu. Cik es apmeklēju šo iestādi, nodaļā vienmēr ir ļoti daudz cilvēku, kuri ne tikai izmanto piedāvātos pakalpojumus, bet arī iegādājas preces, aprunājas. Ne visiem mājās ir šāda iespēja, tāpēc pasts kalpo arī kā socializēšanās punkts, – uzsver Leontīna Sirmā.
Ar savāktajiem parakstiem Leontīna devās arī pie Madonas novada domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča, lai palīdz atrisināt situāciju.
Leontīna Sirmā turpina: – Kopā tika savākti vairāk nekā 300 parak­stu. Pie Madonas novada domes priekšsēdētāja vērsos, lai iesaka, kā rīkoties tālāk. Tika izvirzīti priekšlikumi, piedāvājumi, kas ir jāizskata novada domē un Dzelzavas pagasta pārvaldē. Pēc sarunas tika rakstīta vēstule un nosūtīti arī savāktie paraksti gan VAS „Latvijas Pasts" valdes priekšsēdētājam, Vidzemes reģiona vadītājai, gan Satiksmes ministrijai. Šobrīd atliek gaidīt atbildi. Zināms, ka kādu laiku nodaļa netiks slēgta un arī nemainīts modelis. Šobrīd viss ir atkarīgs no VAS „Latvijas Pasts" atbildes, kā arī Madonas novada domes un Dzelzavas pagasta pārvaldes. Jācer, ka nodaļa tiks saglabāta, jo tā ir nozīmīga pagasta iedzīvotājiem. Par palīdzību un iesaistīšanos jāsaka paldies ikvienam dzelzavietim, Madonas novada domes deputātam Artūram Čačkam un novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam.


15.01.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px