Šodien, 14. martā, Dzelzavas kultūras namā Madonas novada pašvaldības pārstāvji tiksies ar iedzīvotājiem. 21. martā šāda tikšanās paredzēta Sarkaņu pagasta Biksērē multifunkcionālajā centrā „Logs", bet 28. martā – Cesvaines kultūras namā.
Kā esam informējuši iepriekš, pirmās divas tikšanās klātienē pēc vairāku gadu pārtraukuma saistībā ar kovida pandēmijas noteiktajiem ierobežojumiem norisinājās Barkavā un Ošupes pagasta Degumniekos. Madonas novada domes vadība un citi pašvaldības pārstāvji klātesošos iepazīstināja ar aktualitātēm gan novadā, gan konkrētajā pagastā pēc īstenotās administratīvi teritoriālās reformas, kā rezultātā Madonas novads ir kļuvis lielāks, kā arī atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.
Laikraksta redakcija ir saņēmusi pirmās pozitīvās atsauksmes no iedzīvotājiem, kuri pauda, ka šādas tikšanās klātienē stiprina saikni ar novada pašvaldību, kuras centrs no viņu dzīvesvietas tomēr atrodas gana tālu. Vairāki arī uzdeva jautājumu – vai tiek domāts par to, lai šīs tikšanās varētu apmeklēt arī dziļos laukos dzīvojošie. Tās tomēr notiek vakaros, sākas pulksten 18 un ilgst vairākas stundas, kad nekursē autobusi un arī zirdziņu iejūgt kā senāk kamanās vai ratos nav iespējams, jo vairs nav ne viena, ne otra.
– Mēs par to vēl neesam domājuši, un arī iedzīvotāji ar šādu lūgumu apvienībā nav vērsušies. Tikšanās Cesvaines kultūras namā paredzēta pēc divām nedēļām, un līdz 28. martam vēl ir laiks, lai šādu iespēju piedāvātu tiem iedzīvotājiem, kuriem pašiem nav sava transporta un kuri līdz ar to nevar ierasties uz tikšanos. Katrā ziņā, ja tāda interese būtu, mēs varētu nodrošināt transportu tiem Cesvaines pagasta iedzīvotājiem, kuri, piemēram, dzīvo Kraukļos, Kārklos vai citur, – laikrakstam pauda Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats.
Kopumā šādu priekšlikumu viņš vērtēja kā labu, uzsverot, ka daudz kas ir atkarīgs no pašu iedzīvotāju intereses.
– Cerams, ka 28. martā tāda sniega nebūs, kā nupat aizvadītajā nedēļā, kad vietām kupenas bija pat pusotru metru dziļas un viens ceļa posms pat bija slēgts. Aicinām iedzīvotājus, kuriem nepieciešams transports, lai apmeklētu tikšanos ar Madonas novada domes vadību, mūs par to informēt. Apvienības pārvaldes interneta mājaslapā publicēsim paziņojumu un norādīsim telefonu, uz kuru zvanīt. Parasti interese apmeklēt šādas tikšanās gan nav pārāk liela, bet varbūt tomēr ir kādi, kuri vēlas tās apmeklēt, uzdot interesējošos jautājumus, taču viņiem nav tādu iespēju. Tādos gadījumos meklēsim abpusēji labāko risinājumu, – uzsvēra Vilnis Špats.
Arī pārvalžu vadītājs Dzelzavas, Sarkaņu un Aronas pagastā (p. i.) Sandis Kalniņš atzina, ka viss ir atkarīgs no iedzīvotāju intereses un iniciatīvai jānāk no viņiem
pašiem – tad šis jautājums tiks arī risināts. Patlaban gan esot problēmas ar transportu, bet pašvaldības ceļi visi esot iztīrīti un tas nekavēs iedzīvotājus ierasties uz plānoto tikšanos.
14.03.2023.