Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Novada vadība tiekas ar iedzīvotājiem Cesvainē

Redakcija

Autors • 03.04.2023.

Burtu lielums

28. martā Cesvaines kultūras namā norisinājās Madonas novada vadības tikšanās ar Cesvaines apvienības iedzīvotājiem. Šī bija jau piektā pašvaldības vadības tikšanās ar iedzīvotājiem – iepriekšējās četras notika Barkavas, Ošupes, Dzelzavas un Sarkaņu pagastā.

Klātienes tikšanās mērķis bija iepazīstināt iedzīvotājus ar būtiskākajām plānotajām un īstenošanas procesā esošajām aktivitātēm gan apvienībā, gan novadā kopumā.
Ar Cesvaines apvienības iedzīvotājiem tikās Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, domes priekšsēdētāja vietnieki Aigars Šķēls un Artūrs Čačka, Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats, kā arī pašvaldības centrālās administrācijas nodaļu vadītāji un speciālisti. Klātesoši bija arī novada pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs un domes deputāts Arvīds Greidiņš, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību, apvienības pārvaldes un tās struktūru speciālisti.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs raksturoja novadu, uzsverot, ka reformas rezultātā tas ir kļuvis lielāks gan teritoriāli, gan iedzīvotāju skaita ziņā. Novada vadītājs iepazīstināja ar pašvaldības pamatuzdevumiem, kā arī pašvaldības budžetu un lielākajām izdevumu grupām. Viņš uzsvēra, ka pašvaldība ir saglabājusi visu sociālo pakalpojumu grozu, to vēl vairāk paplašinot. Bezmaksas ēdināšana visu novada skolu audzēkņiem, transporta izdevumu apmaksa nokļūšanai uz novada izglītības iestādēm, bezmaksas interešu izglītības pulciņi, mājokļa, veselības, izglītības pabalsti un citi atbalsta pasākumi novada iedzīvotājiem noņem vismaz daļu no finansiālā sloga.

Neraugoties uz ierobežotajām pašvaldības budžeta iespējām, pašvaldība turpina plānot un investēt visa novada teritorijā. 2022. gada budžetā investīcijām 29 objektos tika atvēlēti aptuveni 8 miljoni eiro, savukārt 2023. gadā plānots investēt ap 6 miljoniem eiro.
Par Cesvaines apvienības teritorijā plānotajiem darbiem un investīcijām informēja projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Iveta Raimo. Tuvākajā laikā plānots pabeigt (kad to ļaus laikapstākļi) Cesvaines vidusskolas sporta laukuma izbūvi. Visā Madonas novadā, tajā skaitā arī Cesvaines pilsētā un Kraukļu ciemā, notiks apgaismojuma infrastruktūras uzlabošana, līdz ar to tiks iegūts labāks ielu apgaismojums un ekonomēti līdzekļi uz energoresursu patēriņu. Atbalstīta arī kapitalizācijas projekta „Heritage" realizācija, kurā paredzēts turpināt aktivitātes Cesvaines pilī. Notiks centralizētas siltumapgādes sistēmas izbūve Pils ielā 4, Cesvainē (Radošā māja), kā arī sāksies projektēšana telpu pārbūvēm Rīgas ielā 4 Zemessardzes vajadzībām (nākotnē tur atradīsies Zemessardzes bataljons). Turpināsies arī dažādas aktivitātes veselības uzlabošanai, slimību profilakses pasākumiem.
Nākotnes plānos ietilpst Cesvaines pils parka (publiska ārtelpa) attīstība, kā arī būtiski iedzīvotājiem ikdienā – jaunas ģimenes ārsta prakses vietas izveide Cesvainē. Kā sapulces laikā uzsvēra apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats un novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, ir informācija par vienu potenciālu kandidātu, kurš izteicis vēlmi strādāt Cesvainē un Madonā, taču, kamēr nav noslēgta vienošanās, paziņojumi par risinājuma tālākvirzību vēl sekos.

Savukārt pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Ilze Vogina sniedza informāciju par pieejamo atbalstu iedzīvotāju iniciatīvām, brīvā laika aktivitāšu piedāvājumu, bērnu un jauniešu, kā arī multifunkcionālo centru darbību un atbalsta mehānismiem uzņēmējdarbībai Madonas novadā. Ilze Vogina plašāk pastāstīja arī par iedzīvotāju iespējām līdzdarboties pašvaldības darbā, gan ziņojot par problēmām, gan piedaloties aptaujās.
Uzsverot tieši iedzīvotāju iesaistes būtisko nozīmi, nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja Ramona Vucāne aicināja līdzdarboties Madonas novada teritorijas plānojuma izstrādē. Viņa aicināja iedzīvotājus šo iespēju izmantot un līdz 2023. gada 1. augustam iesniegt rakstiskus priekšlikumus un viedokli par jautājumiem, kas skar teritorijas plānojumu.
Tāpat klātesošie tika aicināti izvērtēt iespēju uzsākt daudzdzīvokļu māju siltināšanu, jo arī šīs aktivitātes īstenošanai ir pieejami pašvaldības atbalsta mehānismi.
Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats klātesošos uzrunāja, iepazīstinot ar nesen veiktās Cesvaines pilsētas un pagasta iedzīvotāju aptaujas rezultātiem. Arī tajos bija jūtams iedzīvotāju satraukums par jauna ģimenes ārsta nepieciešamību un tā piesaistīšanu, tāpat uzsvērts ielu un ceļu seguma kritiskais stāvoklis. Pārvaldes vadītājs informēja, ka ir ievirzītas sarunas par ielas seguma atjaunošanu Augusta Saulieša ielā, kas ir ļoti sliktā stāvoklī, kā arī vēl dažām citām ielām un ceļiem, kurus būtu būtiski sakārtot. V. Špats uzsvēra, ka arī šobrīd, pēc ziemas, Cesvaines īpašumu uzturēšanas nodaļas speciālisti turpinās labot segumu, tāpat bedrītes.
Anketās uzmanība vērsta arī uz atsevišķiem sīkākiem darbiem, kuri jau tiek risināti, piemēram, sporta zāles jumta tecēšanas novēršana, atsevišķu koku zāģēšana, kā arī uz pavasara kopšanas darbu veikšanu un citi ieteikumi.

Gan aptaujas rezultātos, gan tikšanās noslēgumā paustajos iedzīvotāju komentāros tika izteikts atzinīgs novērtējums par ceļu un ielu kvalitatīvo tīrīšanu un uzturēšanu ziemas sezonā (kas bija sniegota un ne īsa). Atzinīgus vārdus no sapulces dalībniekiem izpelnījās arī citi apvienības struktūru darbinieki. Sanākušie iedzīvotāji atzina, ka, klausoties sagatavotajās prezentācijās, jau saņēma atbildes uz daudziem no aktuālajiem jautājumiem. Tika vaicāts par iespējām pieslēgties centralizētajai siltumapgādei, kā arī izteiktas bažas par smagā transporta pārvietošanos pa pilsētu (ierasti tiek izmantots apbraucamais ceļš, kurš ziemā un pavasarī ceļa slīpuma dēļ rada apgrūtinātu uzbraukšanu kalnā smagajam transportam); vai tas nebojā nesen remontēto ielu segumu. Arī apbraucamo ceļu nākotnē, iespējams, gaida pārmaiņas, lai novirzītu plūsmu uz ražošanas objektiem nost no pilsētas centra.
Tikšanās noslēgumā vadības pārstāvji aicināja līdzdarboties, iesaistīties kopīgās aktivitātēs, dalīties ar savu redzējumu un ieteikumiem, kā uzlabot vidi mums apkārt.
Pateicamies par līdzšinējo iesaistīšanos, kā arī aicinām būt aktīviem turpmāk!

LINDA VANAGA

4.04.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px