Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai

ZANDA KOČĀNE, sabiedrisko attiecību speciāliste

Autors • 25.06.2020.

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai
Burtu lielums

Kolkā noslēgusies akcija „Gaismas ceļš", kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija „Gaismas ceļš" sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos noslēdzās Kolkasragā.

Uzsākot skrējienu Krāslavā, starts tika dots divām komandām – Ziemeļaustrenis un Dienvidaustrenis, kuras, izgaismojot sev ceļu ar lāpu, devās pretī viena otrai, katra pa savu Latvijas pusi, lai satiktos Kolkasragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. „Gaismas ceļā" devās 87 vienības, kuras, savstarpēji nododot stafeti, veica šo atbildīgo uzdevumu. Ziemeļaustreņa komanda sastāvēja no 46 vienībām, bet Dienvidrieteņa – no 41 vienības, veicot gan īsākas, gan maratona cienīgas distances.
Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīja „Gaismas ceļa" vēstneši, kas kopā ar akcijas dalībniekiem iededza ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu. Skrējiena „Gaismas ceļš" noslēguma pasākums notika Kolkasragā, lai saulgriežos iedegtu ugunskuru, apvienojot Ziemeļaustreņa un Dienvidaustreņa Gaismas lāpās nesto uguni.
„Akcija „Gaismas ceļš" nav tikai stāsts par pieveikto distanci, tas ir stāsts par ceļā satikto cilvēku sirsnību Latvijā, Latvijas mīlestību un kopīgā spēka apzināšanos. Tas pierādījās jau pēc pāris veiktajām distancēm. Es gribu teikt lielu paldies ikvienam, kas piedalījās, – skrējējiem, pierobežas pašvaldībām un „Gaismas ceļa" vēstnešiem. Šajās dienās mēs kopīgi piedzīvojām daudzus emocionāli pacilājošus mirkļus, un tas bija iespējams, tikai pateicoties katra individuālajai iesaistei. Es ļoti izjutu to, kā katra atsevišķi paveiktais un radītais veido lielo kopumu – „Gaismas ceļu",", stāsta ceļa „1836" koordinatore Inese Krūze.
Rimants Liepiņš, taku skrējiena seriāla „Stirnu buks" organizators, atzīst: „Skrējējiem, kas devās „Gaismas ceļā", lielais karstums, kas valdīja visas dienas, bija liels izaicinājums. Tomēr, redzot to degsmi, apņēmību un mērķtiecību, ir skaidrs, ka skrējēji ir noilgojušies pēc kopīgām aktivitātēm. Lai arī akcijas laikā katra vienība veica atsevišķi savu distanci, skrējēju vidū bija jūtama kopība un vienots mērķis. Skrējējus ceļā pavadīja arī atbalsta komanda, nodrošinot ūdeni, uzturu, kas atjauno spēkus, un uzmundrinošus vārdus. Jāsaka paldies katram, kas piedalījās!"
„Gaismas ceļa" dalībnieki veica distances gan pa dienu, gan nakti. Atsevišķas vienības uzņēmās ar Gaismas lāpu noskriet maratonu. Bija arī skrējēji, kuri pievienojās uz vairākām distancēm, veicot pat līdz 113 km garas distances. Taču atbalstīt akciju bija iespējams ikvienam interesentam, pievienojoties „Gaismas ceļa" dalībniekiem, lai veiktu savām spējām atbilstošu distanci.
„Ar komandas biedriem skrējienu uzsākām Plienciemā, lai kopā ar Gaismas lāpu veiktu pirmo ceļa posmu līdz Mērsragam. Tālāk distanci līdz Kolkai veicām, skrienot pa šoseju. Desmit stundās noskrējām 101 km! Pirms skrējiena šķita, ka būs grūtāk, taču tas noteikti bija tā vērts – izaicināt sevi. Visgrūtākie noteikti bija pēdējie trīs kilometri, kad finišs teju ar roku sasniedzams. Taču, pieveicot pirmo simtnieku dzīvē, izjūtas ir tiešām lieliskas!" pieredzē dalās „Gaismas ceļa" dalībnieks Arvis Stivrins.
Pasākums tapis, sadarbojoties biedrībai „1836", Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.
„Gaismas ceļš" – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!


26.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px