FIZMIX erudīcijas konkursa pusfinālā jaunieši no 134 Latvijas skolām, tai skaitā mūsu novada, pārbaudīja savas zināšanas, un pusfinālā iekļuva 39 skolas.
Konkurss noslēgsies 12. aprīlī Rīgā, "ATTA Centrā", kur norisināsies Elektrum Fizikas festivāls. Pasākumā paredzēta plaša un daudzveidīga programma, kā arī konkursa uzvarētāju noskaidrošana. Jāuzsver, ka Fizikas festivāls norisināsies piekto reizi, un šī gada tēma ir "Misija: Nākotne". Pasākumā visas dienas garumā visu vecumu apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās un eksperimentos. Festivāla noslēgumā apmeklētājus ar koncertu priecēs Fiņķis un Patrisha.
Šogad konkursā no vienas skolas bija iespēja piedalīties vairākām komandām. Finālā piedalīsies 300 skolēnu jeb 60 komandas – 10 no Rīgas pilsētas un pieciem Latvijas reģioniem. Rīgas pilsētu pārstāvēs 10 komandas no 8 skolām, Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionus katru pārstāvēs 10 komandas no 6 skolām, bet Latgales reģionu – 10 komandas no 7 skolām.
Jāuzsver, ka FIZMIX erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem norisinās 30 gadus, un šogad tam pieteicās 1110 skolēni no visas Latvijas. Rīgu kopumā pārstāvēja 58 komandas, Vidzemi un Latgali – 38 komandas katrā. Kurzemē šogad bija 36 komandas, Zemgalē – 27, un Rīgas reģionā – 25. Iespēju cīnīties finālā, kas notiks klātienē, Elektrum Fizikas festivālā, ieguva katra reģiona desmit erudītākās komandas. Vidzemē to vidū ir arī "Epsilons", "Zeta21" un "Omega21" no Madonas Valsts ģimnāzijas.
Konkursa 30. jubilejas gadā dalībnieki no visas Latvijas ne tikai pierādīs savas zināšanas, bet arī cīnīsies par galveno balvu – braucienu uz Briseles zinātnes un tehnoloģiju muzejiem.
FIZMIX erudīcijas konkurss nenoliedzami iedvesmo jauniešus izzināt fizikas pasauli. Tā kā inženierzinātņu jomas speciālisti ir ļoti pieprasīti darba tirgū un tuvākajā desmitgadē šis pieprasījums tikai pieaugs, konkurss sniedz ieguldījumu jauniešu profesionālajā izvēlē nākotnē.
04.04.2025.