Šonedēļ kopš vakardienas līdz pat 28. jūlijam biedrība “r.a.“ Siltumnīca”” organizē radošu un garšīgu vasaras nometni Vestienā.
Tajā piedalās 15 ārvalstīs dzīvojošie Latvijas bērni/ jaunieši un 15 bērni/jaunieši no Latvijas. Nometnes galvenais mērķis ir saglabāt diasporas saikni ar Latviju un stiprināt tās nacionālo identitāti.
Bērniem, darbojoties ēst gatavošanas nodarbībās, izklaidēs un diskusijās, tiks piedāvātas aktivitātes, kas veicinās jaunu draudzību veidošanos, stiprinās saikni ar Latviju un tās tradīcijām. Dalībnieki iepazīs Latvijas gadskārtu tradīcijas un nereti interesantos ēdienu salikumus latviešu virtuvē. Nometnes programmā iekļautas ne tikai ēst gatavošanas nodarbības, bet arī radošās darbnīcas, rotaļas un vienas dienas ekskursija Madonas novadā. Nometnes dalībnieki piedalīsies arī Slikto manieru tējas dzeršanas pēcpusdienā un dosies klusajā nakts pastaigā mēness gaismā ar uzdevumiem, kas ir biedrības "r.a. "Siltumnīca"" apmeklētākie projektu pasākumi.
Dalībniekiem arī būs iespēja iepazīties ar latviešu tradīcijām virtuvē, pašiem gatavot un eksperimentēt ar Latvijas tradicionālajām garšām un paņemt līdzi šo piedzīvojumu, lai turpinātu izbaudīt, eksperimentēt un iepazīstinātu mājās palikušos.
Visas nedēļas garumā interesenti varēs sekot līdzi nometnē piedzīvotajam īsā nometnes video dienasgrāmatā, kā arī nometnes laikā veidotajā filmā, kuru veidos profesionāls videogrāfs sadarbībā ar nometnes dalībniekiem.
Dalībniekiem nometne ir bezmaksas. Visus ar nometnes organizēšanu saistītos izdevumus finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
23.07.2024.