Atzīmējot 15. jubilejas gadu kopš vienota dienesta izveides, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) apbalvojis savus darbiniekus, kuri pašaizliedzīgajā ikdienas darbā sevi pierādījuši ar augstu profesionalitāti, mērķtiecību un spēcīgu misijas apziņu “glābt un saglabāt cilvēku dzīvības”. Tāpat godināti dienesta sadarbības partneri, kuri snieguši būtisku atbalstu, veidojot kopā drošāku Latviju tās iedzīvotājiem ikdienas un ārkārtas situācijās.
Kopumā šogad NMPD pasniedzis 56 apbalvojumus darbiniekiem no Rīgas, Valmieras, Cēsīm, Saulkrastiem, Dagdas, Daugavpils, Madonas, Ludzas, Preiļiem, Krāslavas, Jelgavas, kā arī sadarbības partneriem.
Latvijas valsts svētku nedēļā apbalvoti gan mediķi, gan operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kas profesionāli veic savus pienākumus un vienmēr dalās savās zināšanās ar citiem kolēģiem. Tāpat novērtēta ir šo cilvēku drosme rīkoties katrā izsaukumā un ne tikai.
14. novembrī apbalvojumu saņēma Gulbenes brigāžu atbalsta centra Madonas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākais operatīvā transporta līdzekļa vadītājs Gunārs Lapsa. Viņš ir ilggadējs darbinieks, kurš arī 2015. gadā saņēmis pateicību par 25 gadu darbu dienestā.
Šis ir Gunāra sirdsdarbs, un viņš pauž lielu pateicību par novērtējumu.
– Šis darbs man patiešām patīk. Savulaik aizgāju strādāt par šoferi uz Madonas slimnīcu, un tā jau 40 gadus līdz pat šai dienai turpinu savu darbu, kas saistīts ar medicīnu. 2015. gadā saņēmu pateicību par ilggadību NMPD. Šajā darbā nav rutīnas, katra diena ir pavisam citādāka. Diemžēl darbs mēdz būt smags tieši emocionāli, jo, kā mēs zinām, ikdienā dodamies uz visdažādākajiem izsaukumiem. Strādājot, emocijas ir jānoliek malā un jāveic savs darbs. Neraugoties uz to, esmu ļoti pateicīgs, ka esmu NMPD, – prieku pauž Gunārs Lapsa.
NMPD apbalvojumu "Atzinības raksts" piešķir par konkrētos gadījumos apliecinātu augstu profesionalitāti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā vai nodrošināšanā īpaši kritiskās situācijās, spējot pieņemt tūlītējus, atbildīgus un atbilstošus lēmumus, lai glābtu un saglabātu pacientu dzīvības, kā arī apbalvojumu piešķir par aktīvu iesaisti NMPD darba organizācijas jautājumu risināšanā. Gunārs Atzinības rakstu saņēma par atbalstu un iesaisti dienesta darbā, organizācijas jautājumu risināšanā, pilnveidošanā.
– Šis apbalvojums man bija liels pārsteigums. Paldies kolektīvam un vadībai par mana darba novērtējumu. Nenoliedzami, ir patīkami, ka šādu pateicību izteic, bet savs darbs ir jādara ar lielu atbildību. Esmu gandarīts, ka varu darīt darbu, kas man patīk, un palīdzēt cilvēkiem!, – uzsver Gunārs Lapsa.
Savukārt, stiprinot savstarpējo sadarbību, jubilejas gadā NMPD īpaši izcēlis un novērtējis tos, ar kuriem ikdienā un ārkārtas situācijās nākas strādāt plecu pie pleca, stiprinot ne tikai Latvijas iedzīvotāju, bet arī valsts kopējo drošību.
29.11.2024.