Septembra beigās Latvijā un pasaulē jau piekto reizi tika atzīmēta Pasaules talka, kuras mērķis ir vienoties kopīgā darbā, lai samazinātu globālo piesārņojumu un veicinātu pasaules ilgtspējību.
Tajā kopā piedalījās 191 valsts, tai skaitā arī Latvija. Atšķirībā no citiem gadiem Latvijā norisinājās tradicionālā akcija „Laimes koki", tika organizētas sakopšanas talkas, kā arī atklāti trīs Laimes koku parki – Trapenē, Viļānos un Krāslavā. Šā gada talkas moto bija „Svinam un darām Latviju zaļu!". Arī nākamgad visā Latvijā norisināsies Lielā talka. Tās norise paredzēta Zemes dienā, 22. aprīlī, savukārt Pasaules talka gaidāma 16. septembrī.
Noslēdzoties projektam „Kopā par tīrāku Baltijas jūru", piejūras sakopšanas talkas tika aizvadītas Engures pagastā, arī Rīgā, Vecāķos. Tāpat talkotgribētāji bija gaidīti Bišumuižā, kur tika labiekārtota Latvijas Paralimpiskās komitejas teritorija, kurā iecerēts būvēt Latvijas Paralimpisko sporta
centru.
8.11.2022.