Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Mūsu māju var pamanīt jau no tāluma”

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.10.2020.

„Mūsu māju var pamanīt jau no tāluma”
Burtu lielums

Jau daudzus gadus madonieši un citi iedzīvotāji priecājas par siltinātajām mājām savā dzīvesvietā, ar baltu skaudību nolūkojas uz vizuāli pievilcīgajiem, sakārtotajiem namiem, nereti nodomājot – kāpēc es nedzīvoju šādā mājā? Bet kā jūtas paši iedzīvotāji atjaunotajās mājās?

Madoniete Alla Sniedze dzīvo vienā no šādām mājām. Sarunā viņa atklāja: – Mūsu māja Madonā, Gaujas ielā 24, tika siltināta pirms sešiem gadiem, veicot arī citus energoefektivitātes pasākumus. Tajā es dzīvoju jau 15 gadu, līdz ar to varu salīdzināt, kā bija pirms siltināšanas projekta īstenošanas un kā ir tagad.

Mūsu māju var pamanīt jau no tāluma. Tā uzmanību saista ar pievilcīgo vizuālo veidolu, un – kas svarīgi – arī maksa, ņemot vērā lielos ieguldījumus, ir samērīga. Liels ieguvums ir tas, ka visi radiatori tika nomainīti, jauni logi ielikti un arī lodžijas sastiklotas, kurās vasarā labprāt uzturas arī bērni.
Mans dzīvoklis atrodas 3. stāvā, bet tas ir gala dzīvoklis, līdz ar to būtiski ir tas, ka tika siltinātas ārsienas. Pirms tam, piemēram, izņemot drēbes no skapja, varēja just, cik tās ir aukstas, toties tagad tā nav, apģērbjoties vairs nav to nepatīkamo sajūtu.
Siltinot ārsienas, ir panākta arī skaņu izolācija. No rīta pamostoties un redzot, cik pelēka ataususi diena, tikai atverot logu, konstatē, ka ārā līst lietus, bet istabā tas nebija dzirdams.
Vaicāta, kas bijis grūtākais, pirms tika pieņemts lēmums par mājas siltināšanu, un ko varbūt vajadzēja darīt citādāk, viņa stāstīja, ka visgrūtākais bijis nodrošināt iedzīvotāju kvorumu un sapulces vajadzējis sasaukt vairākkārt.
– Katrā ziņā rezultāts iepriecina. Varbūt vienīgi varēja izvēlēties citu risinājumu lodžiju pārveidei, varbūt apakšmalu nevajadzēja iestiklot, bet kopumā īstenoto projektu es vērtēju ļoti pozitīvi. Vēl tikai, veicot remontu, jāatsvaidzina kāpņu telpas, un tad jau gandrīz viss būs arī padarīts. Esam pateicīgi savas mājas apsaimniekotājiem – biedrībai „Raiņi", kas mūs rosināja un iedrošināja uz tādām pārmaiņām, nebaidoties no lieliem finanšu ieguldījumiem, – atzina Alla Sniedze.


16.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px