Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Motociklistu saiets Madonā jau 5. reizi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 15.07.2019.

Motociklistu saiets Madonā jau 5. reizi
Burtu lielums

Piekto gadu jūlija pirmajā sestdienā motokluba „Free Hawks" biedri rīko starptautisko motociklistu saietu Madonā. Šogad tas norisinājās 6. jūlijā, kad motoklubs atzīmēja 22. dzimšanas dienu.

Ilgās pastāvēšanas laikā motociklistu saiets tiek organizēts, lai radītu svētkus gan motobraucējiem, gan parādes apmeklētājiem. Jau piekto gadu saiets notiek Madonā, sniedzot prieku pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
Atskatoties uz aizvadīto motociklistu saietu, kluba „Free Hawks" pārstāvji Ansis Vārsbergs, Raivis Smirnovs un Renārs Vārsbergs atzīst, ka katru gadu motociklistu parāde pulcē kuplu skaitu braucēju ar visdažādākajiem motocikliem un pat kvadracikliem. Šogad gan dalībnieku bijis mazāk nekā iepriekš, jo laikapstākļi visā Latvijā nebija īpaši labvēlīgi, tāpēc arī nebija cerību, ka cilvēki sēdīsies uz motocikliem un brauks. Bet, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kad piedalījās apmēram 500 līdz 700 braucēju, arī 6. jūlijā bija kupls skaits braucēju – apmēram 400. Pēc motokluba pārstāvju domām, tas ir ļoti labs rādītājs.
Tradicionāli pulksten 17 Madonas ielas pierībināja gan motokluba „Free Hawks" biedri, kuri bija ieradušies arī no kaimiņu valstīm, gan citu Latvijas motoklubu biedri, kā arī tie, kuri vēlējās parādīt savus močus. Ļoti daudz kluba biedru ir arī Lietuvā, un viņi labprāt piedalās saietos Latvijā. Motokluba „Free Hawks" biedri ir arī Vācijā, un arī viņi ir atsaucīgi un piedalās Latvijā rīkotajos pasākumos. Kluba pārstāvji norāda, ka katru gadu saietā piedalās motobraucēji no citām valstīm.
Iespējams, ka sabiedrībā ir radies maldīgs uzskats, ka šajā parādē brauc tikai klubu biedri, bet tā nepavisam nav. „Free Hawks" motokluba pārstāvji uzsver, ka parādē piedalīties var ikviens, kurš brauc ar motociklu. Nav pat svarīgi, ar kādu, bet galvenais, ka brauc ar moci. Tāpat parādē piedalās arī kvadracikli. Ar katru gadu motociklistu kļūst vairāk, un šis fakts tikai priecē: jo vairāk braucēju ir parādē, jo interesantāk gan pašiem, gan skatītājiem. Nav noteikts, ar kādu motociklu drīkst braukt un piedalīties parādē; tas var būt gan retro, gan pavisam vienkāršs motocikls, tāpēc te nu varēja manīt visdažādākos – pat krosa – motociklus.
Pēc parādes brauciena pasākums turpinājās Madonas estrādē, kur tika piedāvāta plaša un aizraujoša programma visām paaudzēm. Arī laikapstākļi pēcpusdienā uzlabojās un bija labvēlīgi, lai parādes brauciens izdotos, kā arī netraucēja pasākuma apmeklētājiem izbaudīt aktivitātes. Katru gadu ir padomāts par pasākuma visjaunākajiem apmeklētājiem – bērniem, kuriem ir iespēja izpausties radoši un apzīmēt motociklu un automašīnu. Savukārt pieaugušie apmeklētāji turpināja tradīciju – jau otro gadu varēja iznīcināt automašīnu, izmantojot veseri. Pirms tam gan mašīnai bija jānokauj motors, ko izdevās izdarīt 13 minūtēs un 52 sekundēs. Kluba pārstāvji pastāstīja, ka tas ir ilgs laiks, jo parasti to izdarot apmēram 8 minūtēs. Secinājums viens – automašīnai bija ļoti izturīgs motors. Pedāļa turētājs šogad tika izsolīts no skatītāju vidus, jo gribētāju bija daudz. Pasākumā tas ir action – iespēja izlādēt savas negatīvās emocijas, pat spriedzi. Tāpat apmeklētāji varēja rāpties stabā pēc balvām. Tās gan šogad ieguva tikai vīrieši. Lielu atsaucību izraisīja „Fiskar" cirvju krucifisks un roku laušanās sacensības. Cirvju turēšanā īpašu aktivitāti izrādīja tieši sievietes un bērni. Tika noteikts skaļākais un klusākais braucamrīks. Apmeklētājiem tika prezentēti jaunākie „Triumph" motocikli. Vakara gaitā norisinājās arī dažādas viktorīnas. Katru gadu interesentiem ir iespēja izveidot profesionālu bārdas vai matu griezumu. Šī aktivitāte joprojām ir aktuāla, to varēja redzēt pēc lielās piekrišanas. Par muzikālo noformēju rūpējās grupa „SuperStar Orchestra", bet ballē līdz rīta gaismai muzicēja DJ Aleksander Lustix. Neizpalika arī tradicionālais svētku salūts.
Motociklistu saieti un parādes norisinās katru nedēļu – gan tepat Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Motoklubu asociācijas mājas lapā www.mca.lv ir izveidots kalendārs ar pasākumiem, kas norisinās visa gada garumā.
Pasākumu laiks katram klubam ir noteikts, un tas nemainās, piemēram, jūnija otrajā sestdienā notiek saiets klubam „Spieķi Vējā", jūlija pirmā svētdiena ir kluba „Free Hawks" kopā sabraukšanas laiks, bet augusta otrajā sestdienā notiek „Vēja Brāļu Ordeņa" pasākums. Dažādi saieti norisinās visa gada garumā, bet aktīvāka noteikti ir vasaras sezona. Janvārī visu motoklubu biedri tiekas neizdzerto dzērienu ballē. Tāpat ir klubi, kas ir dibināti ziemā un tad arī svin dzimšanas dienas. Pasākumi ir interesanti, tie dod iespēju apskatīties tuvākas un tālākas vietas, iepazīt jaunus biedrus.
Motokluba „Free Hawks" pārstāvji saka paldies visiem atbalstītājiem, kas iesaistījās, lai motociklistu saiets izdotos. Paldies zemessargiem, kas bija ieradušies, lai parādītu savu jaunāko tehniku un ieročus, kā arī īpašs paldies Madonas novada domei par sniegto atbalstu.

16.07.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px