Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Mēs saviem bērniem” jau 20 gadu

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 19.11.2018.

“Mēs saviem bērniem” jau 20 gadu
Burtu lielums

9. novembra pēcpusdienā Madonas kultūras namā notika festivāls „Zem vienas saules", kuru organizēja biedrība „Mēs saviem bērniem".

Pasākums bija dāvana biedrībai 20 gadu jubilejā. Tajā piedalījās un jubilārus ar skaistiem priekšnesumiem, ziediem un dāvanām sveica ciemiņi no dažādām Latvijas vietām.
Ingrīda Evelone, kas pirms 20 gadiem aizsāka biedrības „Mēs saviem bērniem" izveidi, stāsta: – Ikviens no mums tiecas uz augšu, vēlas atklāt ko jaunu. Tajā brīdī radās nepieciešamība palīdzēt bērniem ar invaliditāti. Balstoties uz bērnu vēlmēm un vajadzībām, 1998. gadā tika uzsākts šis projekts, jo vecākiem bieži netika sniegts nepieciešamais atbalsts un viņi paši cīnījās, lai nodrošinātu saviem bērniem nepieciešamo palīdzību, sniegtu iespēju pilnveidoties. Aicināju vecākus, kuru ģimenēs bija bērni ar īpašām vajadzībām, uz tikšanos. Meklējām telpas, bija cilvēki, kuri vēlējās iesaistīties un palīdzēt. Darbojoties radās deju kopa, iesaistījās arvien jauni cilvēki, un tad nāca doma par biedrību. Četru gadu laikā tapa projekts par dienas centra izveidi, kuru atbalstīja Dānijas Ārlietu ministrija.
Ingrīda Evelone pati devās uz Liepāju, bet dienas centrā darbu turpināja Aija Vanaga. Pat esot prom, Ingrīda mudināja nepamest iesākto, turpināt rakstīt projektus un attīstīt centru.
– Tajā laikā aktīvi sekoju līdzi dienas centra izveidei un attīstībai. Satiku Elitu Badūni, un uzskatu, ka viņa ir īstais cilvēks īstajā vietā. Ar savu apņēmību, uzdrīkstēšanos, zināšanām Elita ir izveidojusi mazu rehabilitācijas centru. Tāpēc aicinu ikvienu novērtēt šo ieguldīto darbu un noteikti izmantot biedrības sniegtos pakalpojumus. Biedrības izveidošanā ir ieguldīts ļoti liels un nozīmīgs darbs. Divdesmit gadu pastāvēšanas jubilejā Elitai vēlu neapstāties un tiekties uz augšu, – vēl Ingrīda Evelone un saka paldies par iespēju būt kopā šajā jubilejā.
– No labām izjūtām un emocijām rodas iedvesma turpināt, neapstāties pie iesāktā. Atzīšu, kad ienācu dienas centrā, Ingrīda Evelone bija ielikusi stingrus pamatus. Kopā ir radīts daudz, bet vēl tikpat noteikti ir jādara. Bez atbalsta no apkārtējiem tas nav iespējams. Tāpēc ir jāsaka paldies visiem, kuri atbalsta un novērtē biedrības darbu, līdzdarbojas. Biedrība apvieno bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām un viņu vecākus. Nedrīkst apstāties pie sasniegtā, ir jāturpina uz augšu, – uzsver biedrības „Mēs saviem bērniem" valdes priekšsēdētāja Elita Badūne.
Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs sveic biedrību svētkos: – „Mēs saviem bērniem" ir ļoti spoža zvaigzne Madonas debesīs. Biedrības paveiktais un ieguldītais darbs ir vārdos neizsakāms un nenovērtējams. Zinot, ar kādām grūtībām ir nācies saskarties, cik daudz darba ieguldīts, tas viss noteikti ir bijis tā vērts. Tāpēc novēlu, lai ir vieglāk! Vieglāk darboties, vieglāk tiekties uz augšu, lai nav jācīnās, bet var strādāt. Lai prieks par paveikto un sapņi vienmēr pārspēj iespējas!


20.11.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px