Latvijas simtgadnieku salidojums, kas Ulbrokas Pērlē notika 26. aprīlī, bija sirsnīgs un iedvesmojošs notikums.
Šajā jau ceturtajā salidojumā pulcējās seniori cienījamā vecumā no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai satiktos ar vienaudžiem un dalītos savos dzīvesstāstos. Dalībnieki uzsvēra, ka dzīvesprieks, kustība un ģimenes atbalsts ir galvenais ilgdzīvošanas noslēpums.
Madonas novadu pārstāvēja divas burvīgas dāmas no Mārcienas sociālā aprūpes centra – Vera Auziņa un Jūsma Linde.
Pasākuma laikā tika piedāvāts koncerts ar tautā iemīļotiem māksliniekiem, sarunas ar valsts un pašvaldību amatpersonām, retro auto parāde, fotografēšanās un dažādi citi pārsteigumi. Tika parādītas režisores Ināras Čakstes veidotas īsfilmas par salidojuma galvenajiem varoņiem, lai saglabātu viņu stāstus nākamajām paaudzēm.
Salidojuma laikā valdīja pozitīva atmosfēra, dalībnieki dalījās savās atmiņās par notikumiem, kurus viņi piedzīvojuši un kuri šobrīd ir daļa no vēstures. Pasākuma noslēgumā dalībnieki baudīja gan svētku pusdienas, gan simbolisku svētku kliņģeri un kūku.
Šāds salidojums ir ne tikai iespēja satikties, bet arī apliecinājums tam, cik vērtīga ir dzīves pieredze un cik svarīgi ir saglabāt saikni starp līdzcilvēkiem.
06.05.2025.