Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīcā šogad pirmā – meitenīte

BAIBA MIGLONE

Autors • 06.01.2022.

Madonas slimnīcā šogad pirmā – meitenīte
Burtu lielums

Pirmais bērniņš Madonas slimnīcā šogad pasaulē nāca jaunā gada pirmajā dienā.

– Gads mūsu nodaļā sācies visai ražīgi. Līdz 5. janvārim piedzimuši jau četri bērniņi – divas meitenītes un divi puisīši, – aizvakar „Staram" atklāja Madonas slimnīcas galvenā māsa un dzemdību nodaļas vecākā māsa Ingrīda Rieba. – Pirmā meitenīte pasaulē nāca 1. janvārī pulksten 13.35. Mazulīte svēra 3710 g, 53 cm gara. Māmiņai tas bija pirmais bērniņš. Un tai pasaulē nākt palīdzēja vecmāte Līga Ķuze, kā arī dakteres Ināra Koka un Baiba Baumerte. Patīkami, ka visi līdz šim dzimušie bērniņi ir no mūsu novada.
Savukārt jautāta, kāda ir aizvadītā – 2021. – gada statistika, Ingrīda Rieba atzina, ka pērngad Madonas slimnīcā, salīdzinot ar 2020. gadu, kad piedzima 274 bērniņi, dzemdību ir bijis vairāk. – Kopā pagājušajā gadā ir piedzimis 291 bērniņš – 140 puisīši un 151 meitenīte. Pie tam jāņem vērā, ka nodaļa strādāja tikai 11 mēnešus – maijā visi bijām atvaļinājumā. Ražīgākais mums ir bijis novembris, kad pasaulē nāca 33 mazuļi, augustā – 32, septembrī – 31 bērniņš. Jāpiezīmē, ka 141 māmiņa pērngad kā dzīvesvietu ir norādījusi Madonas novadu, pārējās bijušas no citiem novadiem.
Prieks, ka aizvadītajā gadā mūsu nodaļas kolektīvs ir papildinājies ar jauniem speciālistiem – pie mums strādā vairākas jaunās rezidentes – dzemdību ginekoloģijas speciālistes. Šobrīd gan atvaļinājumos un bērnu kopšanas atvaļinājumos ir divas jaunās dakterītes – Maija Lilo un Santa Smilga. Nodaļā strādā arī Zane Ozolniece, un šomēnes darbu uzsāks 5. kursa rezidente Lāsma Tauriņa. Mūsu komandai šā gada laikā ir pievienojušās pediatres Jeļena Jakovļeva, Baiba Baumerte un Inga Strazda, kā arī māsiņa Iveta Simsone un māsu palīgs Ivita Sjagina. Janvārī nodaļā darbu uzsāks arī vecmāte Agnese Lemešonoka. Agnese ir piekritusi arī vadīt māmiņu skolu. Viņai šajā jomā jau ir pieredze, strādājot Rīgā. Jāpiebilst, ka darbu turpina nodaļas vadītāja Anita Prušakeviča, dakteres Ilga Zepa un Ināra Koka, kā arī pediatres Ināra Ližbovska, Marija Kucina, Ilze Ikstena, Dace Lāce.
Pie mums nodaļā turpinās svētku laiks, un šobrīd jaunajām māmiņām un bērniņiem ir sarūpētas jaukas dāvaniņas. Tās gādāt mums ir palīdzējuši mūsu sadarbības partneri projektā Twinning no Vangažu vidusskolas un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, kā arī Sniķeru ģimene, kas dāvina jaunajām māmiņām un jaundzimušajiem jaukus komplektiņus, un cesvainiete Irēna Greiškalne, kas ada brīnišķīgas zeķītes mazulīšiem.

7.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px