Liels ir prieks par katru bērniņu, kas ienāk šajā pasaulē vecāku gaidīts, mīlēts un sargāts kopš pašas pirmās dzīves dienas. Pagājušajā nedēļā Madonas slimnīcā piedzima 200. bērniņš — mazais Martins ir pirmdzimtais saviem vecākiem Juritai un Edgaram Ludboržiem. Viņi pamazām jau aprod ar jauno ģimenes stāvokli un iepazīst atbildības pilnos pienākumus.
Madonas slimnīcas vadītāja Līga Šerna, sveicot jaunos vecākus, neslēpa neviltotu prieku par to, ka pāris par sava mazulīša sagaidīšanas vietu izvēlējās tieši mūsu novada ārstniecības iestādi, lai gan ģimene nāk no Pļaviņām. Viņa uzsvēra – ikviens Madonas slimnīcā ir mīļi gaidīts – arī ja nav novadnieks. Jaunajiem vecākiem tika vēlēta izturība, mīlestība un gudrība, audzinot mazo ķiparu. Martins saņēma labus ceļa vārdus pirms došanās mājās un tika mudināts augt par brašu un veselīgu, laimīgu zēnu. Dzemdībās piedalījās ginekoloģe Anita Prušakeviča, vecmāte Valentīna Kirejeva un bērnu māsa Līga Aleknaviča.
– Mēs dzīvojam Pļaviņās, bet mana ginekoloģe ir daktere Anita Prušakeviča – tieši tāpēc arī izvēlējāmies mazo sagaidīt Madonas slimnīcā. Šī dakterīte ir īsts eņģelis, es bez asarām acīs nemaz nevaru parunāt. Jau dzemdību zālē es teicu, ka nezinu, kā pateikšu paldies dakterei. Atminoties bērniņa gaidīšanas laiku, varu teikt, ka biju mierīga un uztraukuma nebija, bet bailes parādījās tikai beigās, kad tuvojās dzemdības. Šodien gaidām ārstu uz pārbaudi, lai viņš apskata bērniņu, un ceram, ka tiksim mājās. Visi tuvinieki, radi un kaimiņi ir nepacietīgi un gaida mūs ātrāk mājās, – sajūtās dalās Jurita Ludborža.
Vaicājot, kādas sajūtas ir jaunajam tētim, Edgars apņēmīgi saka – ar tēva statusu ir jau aprasts, un tagad uz pleciem gulstas liela atbildība, vēl lielāka un nopietnāka, nekā bijusi līdz šim. Atbalstu tagad vajag ne tikai sievai un dēla mammai, bet arī mazulītim. Protams, vajadzības gadījumā vienmēr varēs paļauties uz ģimeni, kas sniegs atbalstu.
– Dzemdību process, ja godīgi, nebija smags un sarežģīts. Es jau iepriekš iztēlojos, iedomājos, ka viss noritēs bez problēmām, un acīmredzot labas domas materializējās. Gaidīšanas laiks man bija mierīgs, bez liekas slodzes un bez liekas trakošanas. Pirmos mēnešus gan es pa māju skrēju žiperīgi, taču vēlāk parādījās nelieli sarežģījumi, tāpēc man nozīmēja gultas režīmu. Pēc dzemdībām jūtos labi, nekādu sūdzību par veselību nav, – stāsta Jurita.
Uzdodot vecākiem jautājumu, kāpēc dēliņam izvēlējušies vārdu Martins, mazulīša tētis atbild – šo vārdu atradusi mamma. Viņai tas paticis, turklāt nevienam apkārtējam no zināmo, pazīstamo vidus šāda vārda nav. Martins esot rets un skaists vārds, turklāt arī skanīgs un viegls. Savukārt Edgaram darbavietā Holandē esot populārs vīriešu vārds Martin.
15.10.2024.