Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīcā piedzimis šā gada 300. bērniņš

LAURA KOVTUNA

Autors • 19.12.2022.

Madonas slimnīcā piedzimis šā gada 300. bērniņš
Burtu lielums

Pirms nedēļas sestdienā, 10. decembrī, pulksten 22.23 Madonas slimnīcā sagaidīts 300. šā gada bērniņš – meitenīte. Vecāku prieku par savu mazulīti dalīja arī slimnīcas kolektīvs un Madonas novada pašvaldības pārstāvis Artūrs Čačka, uzsverot, ka šodien ikviena bērniņa piedzimšana tiek ļoti gaidīta.

Madonieši Ilze un Agris atzina, ka apsveikumu un dāvanu saņemšana, meitiņai piedzimstot kā 300. bērniņam, bijusi ļoti negaidīta, bet, protams, patīkama. Jaundzimušo Kristīni mājās ļoti gaidījis brālis Emīls, kuram drīz paliks 8 gadi.
– Arī ar pirmo bērniņu bijām šeit, protams, – tad arī ar otro. Paši esam madonieši, nebija divu domu braukt kaut kur citur. Meitiņas piedzimšanas datums iekrita omes vārda dienā, vēl otras dzimšanas dienā – vienos svētkos, – smaidot noteica Ilze.
Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna vērtēja, ka jebkura bērniņa piedzimšana ir liels brīnums, visuma dāvāta iespēja mīlēt, lolot. – Arī mēs esam laimīgi, ka tā ir madoniete – Madonas novadā kļuvis par vienu eņģelīti vairāk, – pauda Līga Šerna.
Tāpat Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Čačka, pašvaldības vārdā pasniedzot dāvanu un ziedus vecākiem, izteica gandarījumu par jauno pienācēju madoniešu vidū.
– Jauna dzīvībiņa vecākiem ir svarīgākais viņu dzīves notikums. Lai veselība un miera sajūta jūs pavada visas dzīves garumā! – vēlēja Artūrs Čačka.

Pēc priecīgā notikuma atzīmēšanas ar slimnīcas kolektīvu aizrunājāmies par prasību reģionālajās slimnīcās sasniegt vismaz 500 dzemdību gadā – skaitlis 300 diemžēl vēl ir tālu no tā. Līga Šerna atzina, ka šāda prasība joprojām esot spēkā, taču tā neesot objektīva. Visā Latvijā demogrāfiskā situācija tikai pasliktinās, dzimstība krītas. – Gaidīsim, ko jaunais veselības ministrs teiks, – nepieciešamību aktualizēt šo jautājumu atzīmēja slimnīcas valdes priekšsēdētāja.
Dzemdību nodaļas vadītāja Anita Prušakeviča atklāja, ka pērn Madonas slimnīcā piedzimuši 286 bērniņi, tātad šogad skaitlis pat pieaudzis. Arī šajās dienās nodaļā sagaidīti pāris mazuļi, attiecīgi šā gada dzemdību skaits noteikti būs nedaudz virs 300.
– Citu slimnīcu dzemdību nodaļās ir kritumi, tā ka mums – pat ar uzviju. Dzirdēts, ka Rēzeknē, Daugavpilī ir mazāk, arī Jēkabpilī, ja citus gadus bijis ap 700 jaundzimušo, šogad – tikai ap 500. Tā ka visur ir samazinājums. Demogrāfiskā situācija jau tikai krīt uz leju, tā ka tā ir neiespējamā skaitļa prasīšana. Cilvēki redz situāciju valstī, mūsdienās jaunieši domā, viņiem sākumā vajag kaut kādu pamatu dzīvei. Tāpēc pirmo bērniņu izvēlas dzemdēt tikai ap 28-30 gadu vecumu. Drošību prasās. Tāpēc jāpriecājas par to, kas ir, – kopējo situāciju ar dzimstību komentēja Anita Prušakeviča.

Viņa izteica gandarījumu par to, ka uz Madonas slimnīcas dzemdību nodaļu brauc arī grūtnieces ārpus novada. Tajā ir kolektīva nopelns, iespēja sniegt individuālo pieeju, tāpat patīkamās telpas un attieksme.
– Problēmas ar personālu ir tajā, ka divas dakteres ir pensijas vecumā – strādā, cik var. Nedēļas nogalē ir, kas dežurē, pa nedēļas vidu – kaut kā. Jācer uz kadriem, kas varētu nākt strādāt, jo jaunāki mēs neviens nepaliekam, – problēmas arī nodaļas darbā iezīmēja vadītāja.
Tomēr Ziemassvētki un Jaunais gads saistās ar patīkamām gaidām – dzemdību skaita ziņā iespējams pat neliels pieplūdums.
– Kā pēc sieviešu konsultācijas varētu vērtēt par tiem gaidāmajiem datumiem, uz svētkiem, iespējams, mēs sagaidīsim vēl kādus 15 bērniņus, – tomēr ar optimismu nākotnē raudzījās Anita Prušakeviča.

20.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px