Šogad pirmajos sešos mēnešos Latvijā reģistrēts 7051 jaundzimušais. Diemžēl tas ir par 975 dzimušajiem jeb 12,1% mazāk nekā 2022. gada attiecīgajā laika periodā.
Toties Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā pagājušajā nedēļā bija priecīgs notikums – pasaulē nāca 200. bērniņš. – Tas ir par 6 bērniņiem vairāk nekā šajā periodā iepriekšējā – 2022. gadā, – ar statistiku iepazīstināja dzemdību nodaļas bērnu māsa Līva Galeja. – Līdz 15. augustam šogad mūsu nodaļā ir piedzimušas 93 meitenītes un 107 puisīši, tajā skaitā arī dvīņu puisīši. Toties aizvadītā gada attiecīgajā periodā vairāk bija meitenīšu – 103, bet 91 puisītis. Savukārt līdz vakarrītam Madonas dzemdību nodaļā bija piedzimuši jau 208 bērniņi.
Šogad 200. bērniņš – meitenīte vārdā Melānija – pasauli ieraudzīja 15. augusta vakarā pulksten 21.20. Mazulītei pasaulē nākt palīdzēja dakteres Ilga Zepa, Anita Prušakeviča un vecmāte Lilita Ķaune.
Ceturtdien sveikt māmiņu Maiju Supi no Aronas pagasta un mazulīti bija ieradusies arī Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna, kura uzsvēra, ka katrs bērniņš ir svētība: – Katra mazā brīnuma atnākšana ir priecīgs notikums ne tikai ģimenei, bet visai pasaulei. Tas ir īpašs notikums jums, tas ir īpašs notikums slimnīcai. Paldies māmiņai, ka jūs izvēlējāties mūsu slimnīcu, kur laist pasaulē mazo princesīti. Tas ir īpašs notikums arī Madonas novadam – par vienu mazo dzīvībiņu vairāk. Līga Šerna māmiņai vēlēja mīlestību, izturību, pacietību, mazulīti auklējot un lolojot. – Un lai jums abām ir veselība un laime, – teica Līga Šerna, dāvinot mazulītei pirmo rotaļlietu un pasaku grāmatiņu.
Gandarījumu par 200. bērniņa piedzimšanu pauda arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Čačka: – Prieks par katru jaundzimušo mūsu novadā. Māmiņai vēlu labu veselību un izturību, meitiņu audzinot.
Melānija augs kuplā ģimenē – viņu mājās sagaidīja vecākais brālis Pēteris, kuram jau ir 17 gadu, vidējais brālis Kārlis, viņam ir 12, un jaunākā māsiņa astoņgadīgā Marta.
Jāpiebilst, ka šovasar gan darbiniekus, gan esošos un potenciālos pacientus satrauca Veselības ministrijas plānotās izmaiņas slimnīcu tīklā. Lai arī mūsu slimnīcā dzemdību skaits gadā nesasniedz noteikto skaitu – 500, tomēr Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa nebija ieplānota slēdzamo skaitā. Draudi par slēgšanu izskanēja Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, kā arī Dobeles slimnīcas dzemdību nodaļai. Vēlāk gan šīs runas tika kliedētas. Arī traumatoloģijas un ortopēdijas pakalpojumi tāpat kā iepriekš Madonas slimnīcā tiks nodrošināti, jo mums ir gan augsti kvalificēti speciālisti, gan aprīkojums. Sarunas par šo tēmu turpinās.
Iepriekš bija plānots, ka jau augusta vidū valdība skatīs informatīvo ziņojumu par izmaiņām slimnīcu tīklā.
22.08.2023.
AGRA VECKALNIŅA foto