2. jūnijā Rīgā, Lielajā ģildē, notika Latvijas labāko pūtēju orķestru konkurss.
Konkursa
tiešraide skanēja Latvijas Radio programmā „Klasika". Konkursā sacentās
25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas, to vidū arī Madonas
pūtēju orķestris Andreja Cepīša vadībā. Bija patiess prieks dzirdēt, ka
pēc mūsu kolektīva uzstāšanās zālē atskanēja saucieni „bravo!".
Atgādināšu, ka Madonas pūtēju orķestris šogad ir vienīgais kolektīvs,
kurš pēc Dziesmu svētku repertuāra lokālās skates tika izvirzīts uz
finālu Rīgā.
Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Somija), Daiņus Pavilonis (Lietuva), Andreja Šolara (Slovēnija). Kolektīvi sacentās vairākās grūtības pakāpēs.
„Klasikas" tiešraidē pēc madoniešu monolītās uzstāšanās kolektīva vadītājam Andrejam Cepītim tika jautāts, vai mūsējie ir pašdarbības vai tomēr profesionāļu apvienība. Uz to diriģents atteica, ka, protams, Madonas pūtēju orķestris ir tīri amatierorķestris. – Tas ir mērķtiecīgs, regulārs darbs, – atslēgu lieliskajam orķestra sniegumam atklāja Andrejs Cepītis.
– Galvenais, ka spēlējam ar prieku. Ne jau punkti ir pats svarīgākais, mēs spēlējam klausītājiem, tāpēc svarīgs ir klausītāju prieks, viņu gandarījums. Mūzika ir vienreizēja un gaistoša lieta – tā skan, izskan, un tās vairs nav – nesaglabājama vērtība. Ja tomēr izdodas cilvēkus kaut nedaudz uzrunāt, esam savu misiju veikuši.
4. grūtības pakāpes grupā Madonas pūtēju orķestris ieguva 1. vietu. Līdzīgi tika novērtēts Balvu kultūras un atpūtas centra pūtēju orķestris (diriģents Egons Salmanis).
Pūtēju orķestru sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēsim dzirdēt pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertā 3. jūlijā, koncertos Rīgas dievnamos 4. jūlijā un pūtēju orķestru dižkoncertā 6. jūlijā.
05.06.2018.