Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas jaunieši iesaistās labo darbu akcijā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 09.11.2023.

Madonas jaunieši iesaistās labo darbu akcijā
Burtu lielums

“Labo darbu nedēļā” iesaistījušies vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju.

Akcijas "Labo darbu nedēļa 2023" ietvaros paveikti gandrīz 500 labu darbu. Aģentūra LETA informē, ka šogad esot grūti izcelt kādu aktīvāku novadu vai reģionu, tomēr lielāka aktivitāte bijusi Rīgā un Pierīgā, Kurzemē – Grobiņā un Liepājā, kā arī Kuldīgā, Latgalē – Rēzeknes un Preiļu novadā, savukārt Zemgalē – Jelgavas novadā, bet Vidzemē čaklākais bijis Gulbenes novads.
Arī citviet Latvijā nav trūcis izdomas bagātu labo darbu darītāju, sarūpējot prieka pilnus mirkļus līdzcilvēkiem, mājdzīvniekiem. Redzamākie un pazīstamākie no labajiem darbiem ir atbalsts dzīvnieku patversmēm, sagādājot pārtiku, segas, materiālus voljēriem un citas ziemā nepieciešamas lietas, kā arī dodoties pastaigās ar suņiem un mīļojot kaķus.
Šī gada aktualitāte – sagatavotas un nosūtītas "Drosmes kastes" bērnu slimnīcām visā Latvijā, lai mazajiem slimnīcas pacientiem uzlabotu omu. Lasīti āboli, ozolzīles un citas rudens veltes, kas nogādātas gan senioriem un dzīvniekiem, gan vārītas ievārījumos. Stādīti koki un krūmāji, veidotas garšaugu un ogu krūmu dobes, attīrīta apkārtne no atkritumiem un vākti vētru nolauztie koku zari, sakoptas bibliotēkas, ziedotas grāmatas un darinātas grāmatzīmes, uzkopta apkārtne gan skolās, gan parkos, gan vientuļu senioru mājvietās. Apciemoti arī daudzi pansionāti, kur bērni un jaunieši aiznesa sarūpētos našķus, spēlēja galda spēles, kopīgi dziedāja un dejoja, dzēra tēju, rakstīja mīļuma un prieka vēstules un vienkārši sarunājās. Ar virkni aktivitāšu šajā akcijā iesaistījies arī Madonas Bērnu un jauniešu centrs.
– Ceturto gadu izsludinājām oktobri par labo darbu mēnesi, bet tā, protams, ir iniciatīva visā Latvijā. Valsts mērogā gan tā ir kā labo darbu nedēļa. Aicinājām piedalīties labajos darbos visas Madonas novada izglītības iestādes, kā arī interešu grupas, ģimenes un kopienas. Ja vērtējam skaitliski, tad atsaucība nešķiet ļoti liela – pieteicās astoņas komandas, un katra no tām paveica vienu labo darbu. Taču, ja sarēķinām, cik bērni tika iesaistīti "Labo darbu mēnesī", ar prieku jāteic, ka tie bija aptuveni 150, kas nemaz nav tik slikts rādītājs. Labajos darbos tika iesaistīti arī vecāki un pedagogi. Darīt labus darbus ir arī skolu un ģimeņu tradīcija, un mēs ceram, ka tā laika gaitā pielips arī citiem. Visus šos gadus interesentu aktivitāte ir visai līdzīga, labos darbus dara daudzi pastāvīgie aktīvisti, piemēram bērnudārzs "Kastanītis" Madonā un arī Ļaudonas pirmsskolas izglītības iestāde. Tāpat Bērnu un jauniešu centra pulciņu "Pilnpiens" un "Improprieks" dalībnieki, – pastāsta Madonas BJC vadītājas vietniece Ilze Zēmele.
Viņa pauž prieku, ka labos darbus dara ne tikai Madonas cilvēki, bet arī Degumnieku, Ērgļu un Cesvaines bērni un jaunieši. Labo darbu iniciatīvas mērķis ir nebūt vienaldzīgiem ne pret apkārtējo vidi, ne līdzcilvēkiem, ne dzīvniekiem. Šajā gadā tika aptvertas visas trīs minētās grupas – bērni un jaunieši ir devušies gan uz sociālās aprūpes centriem, lai iepriecinātu seniorus, gan uz dzīvnieku patversmi, kā arī sakopuši vidi. Piemēram, "Improprieks" devās uz patversmi katrā oktobra sestdienā.
– Jāņa Simsona Madonas Mākslas skolas audzēkņi ir izveidojuši grāmatzīmes, kas tika iedotas Madonas bibliotēkas bērnu nodaļai, kā dāvana mazajiem lasītājiem, savukārt "Pilnpiena" dalībnieki tradicionāli devās uz Grašu bērnu ciematu. Labo darbu būtībā ir paveikt darbiņu, par ko pretī tiek saņemts paldies, bet kas neprasa lielus finanšu līdzekļus darba ieguldīšanā. Bērni uzstājas gan dziedot, gan spēlējot teātri, dodas ar senioriem ekskursijā pa pilsētu, palīdz viņiem pārvietoties. Gan tie, kurus apciemoja, gan labo darbu veicēji ir ļoti priecīgi par šo iniciatīvu. Seniori ir tā sabiedrības daļa, kas vienmēr priecājas par viņiem pievērsto uzmanību. Šiem cilvēkiem nevajag daudz – vien kādu, kas uzklausa, – neslēpj Ilze Zēmele.
Runājot par citām aktualitātēm, viņa norāda – noslēgumam tuvojas vizuālās mākslas izstāde "Gaismu Latvijai", uz ko vēl tiek gaidīti darbi, kas tiks izvietoti Mīlestības graviņā par godu mūsu valsts dzimšanas dienai. Bet eseju konkursā "No saknēm Latvijā mans spēks" bērni tika aicināti rakstīt par savu dzimtu, ģimeni un valsti. 24. novembrī "Pilnpiens" organizē Vidzemes teātra sporta sadraudzības turnīru 2023, kas notiks kinoteātrī "Vidzeme". Savukārt nākamā gada martā notiks tradicionālais interešu izglītības pedagogu forums, kā arī tehniskās jaunrades dienas. Aktuāla ir arī gatavošanās 2025. gadā gaidāmajiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

10.11.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px