Jau 2014. gadā Madonas novada domē virmoja runas un domas par Madonas estrādes rekonstrukciju, taču pat šogad jāatzīst, ka tā nav kļuvusi labiekārtotāka, jo ieceres apstājušās pie finansējuma trūkuma.
2020. gada janvāra beigās iedzīvotājiem publiskajai apspriešanai tika prezentētas skices par Madonas estrādes – slēgtas brīvdabas koncertzāles attīstību. Plānota bija jaunbūve gliemežvāka formā ar trīsstāvu tehniskajām telpām. Tika plānots, ka tajā norisināsies dažādi koncerti un izrādes. Tajā plānoja 10 līdz 15 deju kolektīvu satilpšanu un bija plānots uzņemt vairāk nekā 1000 dziedātāju. Ziemā estrādes vienlīmeņa skatuve tiktu izmantota kā hokeja laukums, kā arī bija plānotas ledus izrādes ziemā un vasarā. Paredzēta bija arī autostāvvietu izbūve un vēl citas izmaiņas. Tomēr viss apstājās pie izmaksām. Šis grandiozais plāns izmaksātu aptuveni 600 tūkstošus eiro. Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora skaidro: – Ja tajā brīdī likās, ka tas ir iespējams un realizējams, tad šobrīd finansiālā situācija ir mainījusies un mums ir ļoti ierobežoti līdzekļi, kā arī Eiropas projekti šādām lietām nav pieejami. Toreiz tika izstrādātas tikai skices, ne tehniskais projekts, kur arī parādījās, ka tas nebūs lēts variants un ka šādas naudas nav. Koncepcija mainīsies, un noteikti mēģināsim, atbilstoši mūsu finansiālajām iespējām, sakārtot estrādi labākā stāvoklī, nekā tā ir šobrīd. Ir doma atteikties no esošām iecerēm, kas bija izstrādātas pirms četriem gadiem, un veidot ne tik finansiāli ietilpīgu projektu. Konkrētāku plānu šobrīd nav. Pašvaldībām tagad ir ļoti ierobežoti līdzekļi, citur ņem kredītus algu izmaksām un tamlīdzīgi, līdz ar to nauda attīstībai ir minimāla. Pilsētā šobrīd primārā ir Mīlestības graviņas labiekārtošanas projekta realizēšana, un nākamais varētu būt estrādes stāsts.
Šobrīd estrāde tiek izmantota minimāli, šīs vasaras trīs mēnešos estrādē norisinājušies vien četri pasākumi, visi viespasākumi – "Lielā aktieru vasaras balle", bērnu ballīte "Putu Paradīze", "Zelta šlāgeris 2024" un koncertuzvedums "Atgriežamies Latgolā".
Zigfrīds Gora stāsta: – Vieta, kur rīkot pasākumu, izriet no pasākuma koncepta – cik daudz pasākumu notiek, kāpēc tie notiek, kāda ir nepieciešamā infrastruktūra. Ja runā par konkrētiem pasākumiem, piemēram, par rollerslēpošanas pasākumiem, kas notika Saieta laukumā, tie bija cieši saistīti ar to, ka sacensību komandpunkts bija tieši centrā, domes ēkā. Arī apbalvošana un pārējie procesi tika vadīti no centra, lai nebūtu jābraukā kur tālāk. Ja runā par pilsētas svētkiem, tad vienā vietā notika dažāda veida pasākumi, uz vienas skatuves, vienā teritorijā, kā arī blakus atrodas domes ēka, kuras telpas var izmantot pasākumu organizēšanai. Arī kaut vai no automašīnu stāvvietu aspekta, tas ir vienkāršāk, turklāt pilsētas svētki arī citās Latvijas pilsētās tiek orgnizēti tuvāk centram, ne tik ļoti izmantojot estrāžu teritoriju. Bet arī estrāde mums tiek izmantota, piemēram, pagājušā gada pilsētas svētkos estrādē notika dziesmusvētku dalībnieku koncerts. Kā arī šovasar estrādē notiek izrādes. Respektīvi, norises vieta tiek izvēlēta no tā, kas tas ir par pasākumu, kur ir izdevīgāk, vieglāk un racionālāk to organizēt. Protams, ir jāveic renovācija, jāpārveido, un šobrīd esošais variants ir tikai starpposms uz citu estrādi.
Zigfrīds Gora uzsver: – Šobrīd estrādes infrastruktūra ir nepiemērota, tā ir jāuzlabo. Nākamgad, plānojot budžetu un saprotot kādās kārtās to varētu darīt, sākt labiekārtot tieši skatītāju daļu, bet ir jāsaprot, kādos apmēros to darīt, tādēļ nevaru neko solīt. Bet tas, ka kaut kas jādara un šī situācija jāuzlabo, ir viennozīmīgi.
27.08.2024.