15. augustā Aglonā noslēdzas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības.
Svinīgo dievkalpojumu apmeklēja daudzi ticīgie, tai skaitā svētceļnieki, kas kājām bija mērojuši ceļu uz sanktuāriju.
Galveno svētku dievkalpojumu vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Sprediķī arhibīskaps pievērsās jēdziena "mīlestība" dažādo nozīmju un satura skaidrojumam, uzsverot, ka ģimene ir pirmā vieta, kur ikviens cilvēks smeļas mīlestību.
Noslēdzoties dievkalpojumam, Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis klātesošos mudināja lūgties par mieru Latvijā un citur pasaulē. Viņš sacīja, ka, lai lūgtos un izlūgtu mieru, ir nepieciešama stipra ticība, tāda ticība, kuru nebaidāmies atklāt citiem, lai savā apkārtnē mēs varētu ieraudzīt, ka ticībā neesam vieni. – Tādai jābūt Latvijai – ticīgai -, tad Dievs palīdzēs risināt arī citas problēmas, – uzsvēra bīskaps.
Piebildīšu, ka Madonas draudzes svētceļnieku grupa Aglonu sasniedza 75 cilvēku sastāvā. Maršruts šoreiz veda gar gleznaino Lubāna ezeru, septiņās dienās veicot 160 kilometrus.
Lielu pateicību Madonas katoļu draudze prāvesta Māra Ozoliņa vadībā izsaka svētceļojuma sponsoriem – veikalam "Papīrs", uzņēmumiem "Junge", "Cesvaines piens" un visiem ziedotājiem! Lai labie darbi atmaksājas!
20.08.2024.