Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa informēja, ka 23. septembrī īsi pēc četriem pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu Madonā, kur izraktā tranšejā bija noticis nogruvums, kā rezultātā cilvēks tika apbērts ar smiltīm. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku izcēla un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.
Valsts darba inspekcija (VDI) veiks pārbaudi, lai noskaidrotu, vai Madonā tranšejas rakšanas darbu laikā notikušais negadījums tiek klasificēts kā nelaimes gadījums darbā un ir izmeklējams.
Kā informē VDI, ziņas par notikušo negadījumu Madonā tā ieguvusi no publiskajā telpā izskanējušās informācijas. Pēc saņemtās informācijas noskaidrota precīza notikuma adrese un pieņemts lēmums par pārbaudes veikšanu.
TV3 raidījums "Degpunktā" vēstīja, ka kanalizācijas vada tranšeju privātmājas pagalmā rakuši saimnieka nolīgti strādnieki, bet bojāgājušais ir saimnieks, kurš iekāpis tranšejā to apskatīt laikā, kad strādnieki bijuši prom.
– Ierodoties notikuma vietā, glābšanas darbu vadītājs konstatēja, ka kanalizācijas tranšejā noticis sānu iegruvums un tajā daļēji iespiests cilvēks. VUGD darbinieki vīrieti izcēla un nodeva mediķiem, kas konstatēja vīrieša nāvi, – notikumu komentēja Arnis Šmugais, VUGD Madonas daļas komandieris.
Glābēju datos šis nav pirmais gadījums, kad cieš vai pat iet bojā cilvēks. Rokot tranšejas, ir ļoti būtiski ievērot drošību.
26.09.2025.