Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Likteņdārzs saliedē tautu

ElLĪNA BĪVIŅA, nodibinājums „Kokneses fonds"

Autors • 13.07.2020.

Likteņdārzs saliedē tautu
Burtu lielums

Nolūkā atzīmēt 15 gadus kopš Likteņdārza tapšanas pirmsākumiem 10. jūlijā Likteņdārzā viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kuri iestādīja veltījuma ozolus. To stādus sarūpēja AS „Latvijas valsts meži", kas ir Likteņdārza ilggadējs sadarbības partneris. Stādi audzēti LVM Kalsnavas kokaudzētavā un labos apstākļos augs vairākus simtus gadu.

Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents: „Likteņdārzā var apzināties un redzēt vizuāli to, ko mēs dēvējam par latviešu likteņkopību. Cilvēki vienā noteiktā laikmetā ir piedzīvojuši to pašu likteni, tos pašus apstākļus, kas bijuši traģiski. Tas ir ļoti nozīmīgs nācijas saliedēšanas elements, ka mēs visi to atceramies. Staigājot pa Likteņdārzu, mēs varam pārdomāt mūsu tautas kopīgo likteni un veidot savu vīziju nācijai nākotnē."
Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas Valsts prezidente: „Likteņdārzā ir ļoti pacilājoša sajūta, te ir skaista vide, lai arī šeit atceramies mūsu tautas sūro likteni. Te esam vedināti domāt, ka dzīve turpinās, nāk jaunas paaudzes un ceļ tālāk mūsu Latviju. Apcerīgā daba Likteņdārzā rada iespaidu par laika tecējumu, kas ir aizrāvis līdzi daudzas dzīves, daudzus mūžus sagrāvis par daudz priekšlaicīgi, tai pašā laikā koki aug un nāk jaunas paaudzes, kas, cerams, varēs dzīvot laimīgāku dzīvi un veidot stipru un zaļoksnu Latviju. Iestādot koku un domājot par to, kā tas augs un zaļos, es domāju, kā kuplos mūsu tauta un lai tik smagas vētras, kādas ir bijušas pēdējos 100 gados, mūsu tautai vairs nekad neiet pāri."
Abiem jauniestādītajiem ozoliem pievienoti novēlējumi nākamajām paaudzēm. Egils Levits savā novēlējumā raksta: „Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei." Savukārt Vaira Vīķe-Freiberga novēl: "Audz, zel un zaļo Latvijai līdzi!"
Ar Likteņdārzu Egilu Levitu un Vairu Vīķi-Freibergu iepazīstināja Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete, kura viesus sagaidīja pie dārzā jaunizveidotās piemiņas vietas Latvijas valsts dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem, kas izveidota sadarbībā ar biedrību "4. maija Deklarācijas klubs".
Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: „Šī ir pirmā vieta mūsu valstī, kur, nosaucot vārdos, vienuviet pieminam Latvijas valsts dibinātājus un neatkarības atjaunotājus, tādējādi tā ir vēl viena unikāla iezīme Likteņdārzam kopumā. Dārzs ir unikāls visādā ziņā – nav nevienas citas vietas pasaulē, kur tas varētu atrasties, kā vien Daugavas ieskauts, mūsu dižupes varenībā, tā pašos pamatos veidojot dārzu par latviešu spēka vietu."
Pagājušajā nedēļā apritēja 15 gadu kopš dibināts Kokneses fonds – biedrība, kas aizsāka ideju par Likteņdārza veidošanu un ar daudzu ziedotāju atbalstu turpina to pilnveidot un labiekārtot kā gaišas atceres dārzu, veltot to 20. gadsimtā svešu varu dēļ cietušo vai bojā gājušo latviešu piemiņai. Kā zināms, Kokneses fondu 2005. gada 12. jūlijā dibināja 14 privātpersonas.

14.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px