Gadumijā, pulkstenim sitot 12, Madonas debesīs pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal uzplauka krāšņas ugunspuķes. Šķindot glāzēm, mirdzot brīnumsvecītēm, izskanēja laimīga Jaunā gada vēlējumi.
Varbūt tāpēc, ka ilgu laiku Jaunais gads tika sagaidīts bez salūta, šoreiz tas pulcēja daudz jo daudz pilsētas iedzīvotāju un viesu vienkopus Saieta laukumā. Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs gadumijas uzrunā Madonas novada iedzīvotājiem atskatījās uz paveikto un novēlēja: – Sveicu ar vēl vienu aizvadītu gadu! Sveicu ar sasniegto un paveikto, kā arī ar veiksmīgi iesākto, ko novēlu turpināt nākamgad! Šis gads Madonas novadam bijis ļoti aktīvs un dažādiem notikumiem piepildīts. Aktīvi ir bijuši mūsu novada cilvēki, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas. Kā katru gadu, novembris un decembris ir ne tikai Valsts svētku un gada izskaņas laiks, bet tas ir arī laiks, kurā godinām un aicinām kopā mūsu novada iedzīvotājus. Uzņēmēju balle, nevalstisko organizāciju godināšanas pasākums, jauniešu gada balva "Sudraba gailis", novada apbalvošanas ceremonija. Bija brīži, kad jutos ļoti lepns būt kopā ar mūsu stiprajiem un čaklajiem cilvēkiem, teikt viņiem paldies un novēlēt jaunus sasniegumus. Viņi iedvesmo daudzus, arī mani. Šogad Madonas novads ir ieguvis nomināciju "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā". Tas ir ļoti augsts novērtējums mūsu pašvaldībai. Es tiešām ceru, ka ģimenes mūsu novadā jūtas ļoti labi. Esmu priecīgs par katru ideju, kuru varam realizēt, lai darītu vēl vairāk. Tāpat esam iekļuvuši fināla "Trīs zvaigžņu balva sportā" nominācijā "Gada sporta pašvaldība". Lai veidotu pievilcīgāku dzīves vidi mūsu iedzīvotājiem un attīstītu infrastruktūru, esam aktīvi strādājuši investīciju projektu piesaistē un realizācijā. Kā lielākos projektus vēlētos pieminēt Mīlestības graviņas pārbūves projektu Madonā, Lubānas kultūras nama rekonstrukciju un skolas siltināšanu. Ir uzsākti Kalsnavas arborētuma pievadceļa asfaltēšanas būvdarbi, rekonstruēta Saules ielas daļa Madonā, Melioratoru iela Kusā, kā arī veikti ceļa rekonstrukcijas darbi citās novada vietās. Esam iesākuši Ērgļu vidusskolas stadiona rekonstrukciju, vasarā atklājām atjaunoto estrādi Mētrienā, ir nosiltināts Ērgļu sociālās aprūpes centrs "Kastaņas", uzbūvēti jauni rotaļu laukumi Ļaudonā un Lubānā, kā arī realizēti daudzi citi projekti. Nākamais gads mūsu novadam nesīs vēl vienu administratīvi teritoriālo reformu. Sākot ar 2025. gada jūliju Madonas novadā iekļausies arī Varakļānu novads. Priecājos par šo lēmumu un esmu priecīgs, ka mums kopā klāsies labi. Katras pārmaiņas visiem aicinu uztvert kā jaunu iespēju. Novēlu katram justies laimīgam savā ģimenē, mūsu novadā. Laimīgu Jauno gadu!
Liels prieks, saviļņojums gadu mijā virmoja ikviena atnākušā acīs un sirdī. Bērni un pieaugušie ar sajūsmu gavilēja un baudīja krāšņo salūtu un kopā būšanas mirkli. Īpašu noskaņu radīja ugunskurs un nelielā sniega kārtiņa.
Sildoties pie ugunskura, Artūrs un Jana īsi pirms salūta dalījās savā svētku noskaņojumā: – Nu jau aizvadītais gads bijis dažādiem notikumiem piepildīts. Bijuši kāpumi un kritumi. Katru gadu, gaidot pusnakti, vēlamies, lai Jaunais gads ir vēl labāks par aizgājušo. To mēs novēlam ikvienam. Šonakt, esot Saieta laukumā, redzot, cik daudz apkārt cilvēku, prieku un līksmību viņu acīs, raisās īstenas svētku izjūtas. Ir prieks, ka varam būt te un kopā vērot salūtu.
Jaunā gada sagaidītāju vidū bija arī pilsētas viesi Māris un Beatrise.
– Ik gadu Jauno gadu sagaidām Madonā pie Māra ģimenes. Šoreiz bija īpašs saviļņojums, jo saņēmām ziņu, ka atkal būs salūts. Šoreiz tas bija brīnišķīgs. Tik krāšņs un bagātīgs. Arī iepriekšējos gadus, laikā, kad netika šauts salūts, Madonā bija īpaši padomāts par svētku noskaņas uzburšanu. Viedokļi par salūta nepieciešamību ir dažādi, mēs esam par to, ka salūts tiek šauts, jo tas raisa burvīgas emocijas. Kopā sanākšana, laba vēlējumi, kopā būšana rada svētkus. Krāšņais salūts, katra gaisā uzšāvusies raķete mudina priecāties par nākamo gadu, pasapņot par to, kāds tas varētu būt. Tā ir cerība, ka Jaunais gads būs laimīgs. Laimīgu Jauno gadu ikvienam! – vēlēja Māris un Beatrise.
03.01.2025.