Novembris ir patriotisma mēnesis, kad svinam un lepojamies par savu valsti un tās vēsturi.
Šodien, 11. novembrī, 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi visā Vidzemē piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajos svinīgajos pasākumos un savās rindās uzņems jaunus zemessargus. Tā, piemēram, 26. kājnieku bataljona personāls kopā ar 25. kaujas atbalsta bataljonu dosies lāpu gājienā Madonā, Gulbenē un Cesvainē.
Tāpat arī ik gadu 2. Vidzemes brigādes zemessargi novembra svētku laikā tiekas ar skolēniem, piedalās militāri patriotiskos pasākumos un īsteno kādu labdarības projektu. Arī šogad brigādes zemessargi viesojas skolās, lai runātu par patriotismu, un piedalās donoru dienās, ziedojot asinis.
Patriotisms un valsts mīlestība jau vairāk nekā 30 gadu ir vienojusi tos Latvijas iedzīvotājus, kuri izvēlējušies pievienoties zemessargu rindām. Zemessardze kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Mūsu valsts aizsardzību stiprina Latvijas tautas pašapziņa un vēlme aizsargāt savu zemi.
11.11.2022.