Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Labo darbu mēnesis patversmē “Lazdonītis”

ZANE BIKOVSKA

Autors • 25.09.2023.

Labo darbu mēnesis patversmē “Lazdonītis”
Burtu lielums

Visa septembra garumā “Lazdonīša” četrkājainie iemītnieki tiek iepriecināti īpašā veidā — pateicoties Barkavas pagasta pārvaldes darbinieču Anetes Kirilovas un Vinetas Morozas iniciatīvai, patversmē mītošie suņi un kaķi saņēmuši barību, ikdienai nepieciešamās mantas un arī rotaļlietas. Sievietes septembri pārvērtušas Labo darbu mēnesī, organizējot dažādas aktivitātes, kuru ietvaros dzīvnieku mīļi aicināti iesaistīties un sniegt palīdzību bez mājām palikušajiem mīluļiem.

– Mums ar Aneti Kirilovu katrai atsevišķi šī ideja rosījās prātā jau diezgan ilgu laiku, bet par kopīgu tā tapa pirms nepilna gada. Visu laiku tikām runājušas, ka šādu akciju vajag īstenot, un beidzot rudens pusē sanācām kopā, lai to visu apspriestu un pārrunātu. Šī ir mūsu privāta iniciatīva, kuru Barkavas pagasta pārvalde ļoti labprāt arī atbalstīja – tika nodrošināts transports braucienam uz "Lazdonīti" aizvadītajā sestdienā, kad patversmē notika pastaigu diena. Īpašumu uzturēšanas nodaļas puiši patlaban gatavo siltinātu suņu būdu, ko šajā sestdienā dāvināsim patversmei. Tāpat gan pārvaldes vadītājs, gan citi tās darbinieki atbalsta mūs ar dalību pasākumos, un jau šajā nedēļas nogalē Īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki iesaistīsies un palīdzēs plānotajās aktivitātēs, – stāsta Labo darbu idejas autore Vineta Moroza.
Līdz šim noritējušas jau vairākas sirsnīgas aktivitātes, kuru mērķis ir vairot saimnieku mīlestību pret saviem mīluļiem, būt atbildīgiem un viņus sargāt, par viņiem rūpēties. Pati pirmā aktivitāte Labo darbu mēneša aktivitāšu ietvaros bija fotokonkurss, kurā varēja piedalīties ikviens, kam mājās ir kāds mīļš dzīvnieciņš. Kā atminas Vineta Moroza un Anete Kirilova, iesūtītās bildes bijušas patiešām sirsnīgas un mīļas. Tajās saimnieki bija kopīgi nofotografējušies ne tikai ar astainajiem un ķepainajiem draugiem, bet arī cālīšiem – katram taču ir savs mājas mīlulis. Šajā sestdienā – 30. septembrī – "Lazdonītī" notiks Labo darbu mēneša noslēguma pasākums, un tā laikā tiks izlozēts viens laimīgais konkursa dalībnieks, un iepriecināts ar pārsteiguma balvu.
– Konkursā piedalījās vairāk nekā divdesmit cilvēku. Kopumā visās aktivitātēs iesaistās vienāds skaits cilvēku, arī pastaigu dienu apmeklēja vairāk nekā divdesmit interesentu. Mums ir liels prieks par to, ka vecāki iesaista arī savus mazos bērnus un pastāsta, ka ne visiem dzīvnieciņiem diemžēl ir mājas, pastāsta arī to, kāpēc tā notiek. Tādā veidā bērnos rodas sapratne, izpratne, un mēs ļoti ceram, ka nākotnē šādas dzīvnieku patversmes vairs nebūs vajadzīgas, – pauž Vineta Moroza.
Šajā sestdienā viņa, Anete un pārējie pārvaldes darbinieki dosies uz "Lazdonīti", lai palīdzētu patversmes darbiniekiem ikdienas darbos un atvieglotu viņu ikdienu. Paralēli visu mēnesi notiek arī ziedojumu vākšana – cilvēki tiek aicināti ziedot dzīvniekiem pārtiku, higiēnas preces un citas ikdienā vajadzīgas mantas. Ziedot vēl var visu nedēļu un 30. septembrī visas lietas tiks nogādātas patversmē.
– Sarakstu ar mantām, kuras tūkst, mums atsūtīja patversme un biedrības "Madonas dzīvnieku draugi" pārstāvji. Līdz ar to cilvēkiem piedāvājām šo sarakstu, lai viņi zinātu, kas dzīvniekiem ir vajadzīgs. Katrs izvēlas, ko grib ziedot. Līdz šim jau tikusi sagādāta barība, higiēnas lietas, paklājiņi, pavadas, rotaļlietas, kaķu kastes un citi nepieciešamie piederumi. Mēs ar Aneti līdzdarbojāmies pastaigu dienā, un pašas vedām suņus un kaķus arī pastaigāties. Par laimīgajiem stāstiem vēl pāragri spriest, bet patversmi patiešām apmeklēja īstenie dzīvnieku draugi, kuri labprāt paņemtu kādu pūkaini uz mājām, ja vien tur jau nebūtu vairāki citi kaķi un suņi. Man personīgi šī bija pirmā pieredze, kad devos uz patversmi rotaļāties ar kaķiem un izvest pastaigā suņus, bet radās sajūta, ka vēlos to darīt vēl. Uz šo dienu atskatāmies ar pozitīvām emocijām, atminoties bērnu prieku un vecāku iesaisti ar vēlmi līdzdarboties. Prieks par to, ka mums šī iecere izdevās. Šādus labos darbus varētu kā tradīciju ieviest katru gadu, bet pastaigu dienas organizēt varētu biežāk. Tas būtu viens no labajiem darbiem, kas tiktu realizēts arī ikdienā, ne tikai gadskārtēji. Šādu akciju laika gaitā tik tiešām varētu realizēt, – vienisprātis saka Anete un Vineta.
Viņām liels prieks ir par Barkavas pagasta pārvaldes pirmsskolas izglītības grupu iesaisti šajā akcijā. Galu galā tā ir jaunā paaudze, kurai jāiemācās un jāapgūst dzīves patiesās vērtības, – norāda iniciatīvas autore Anete Kirilova.
Kā Vineta, tā Anete ir gandarīta, ka mazie aktīvu dalību izrādījuši jau kopš pirmajām Labo darbu mēneša aktivitātēm, kā arī kopā ar pedagogiem un vecākiem apmeklējuši pastaigu dienu. Labo darbu mēneša ietvaros tika aizvadīta arī Tēva diena, iesaistoties kā tētiem, tā mammām un mācot bērniem līdzcietību, pacietību un sirsnību.

26.09.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px