Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Labdarības organizācija viesosies Ērgļu novadā

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 29.10.2019.

Labdarības organizācija viesosies Ērgļu novadā
Burtu lielums

Lai gan līdz Ziemassvētkiem vēl ir krietns laiks, bet, lai šajos svētkos iepriecinātu līdzās esošos cilvēkus, labdarības organizācijas un biedrības jau laikus sāk gatavoties.
Viena no tām – „Sirdsdarbs", kas 21. decembrī viesosies Ērgļu novadā un ar sirsnīgu koncertu un sarūpētajām dāvanām iepriecinās ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" un sociālās aprūpes centra „Kastaņas" un „Ērgļi" klientus.

Organizācija darbojas jau četrus gadus un regulāri cenšas iepriecināt gan pansionātu, gan bērnunamu iemītniekus, kā arī ģimenes, kuras nonākušas nelaimē.
Par organizāciju pastāsta Elīna Grinberga: – Ar labdarību sākām nodarboties pavisam neapzināti. Bijām trīs draudzenes, kurām bērniņi bija izauguši no drēbītēm. Meklējām iespējas, kur tās nodot, taču te, Cēsīs, neko prātīgu neatradām. Kolēģe Liene zināja kādu jaunu māmiņu, kurai dzīvē nav veicies tik daudz kā citiem, un nolēmām palīdzēt. Sazinājāmies ar šo meiteni un uzzinājām jau vairāk par viņas dzīves apstākļiem, līdz ar to sapratām, ka te netiks līdzēts ar bērnu drēbēm, bet palīdzība nepieciešama lielākā apjomā. Tad Facebook vietējā pilsētas sludinājumu lapā uzrunājām cilvēkus, kas vēlas piedalīties, palīdzot sarūpēt drēbes ne tikai bērnam, bet arī māmiņai, kā arī pārtikas produktus. Jāatzīst, ka atsaucība bija negaidīti liela, ātri visu nepieciešamo sagādājām un devāmies pie ģimenes ar divām pilnām mašīnām. Iepriecinājām ne tikai māmiņu, bet arī pašas jutām neaprakstāmu gandarījumu. Pēc kāda laika sanākot kopā, sākām spriest, ka būtu ļoti jauki ko tādu darīt arī ikdienā, paralēli savam ikdienas darbam. Tās izjūtas, ko sniedz šāds labdarības darbs, ir neaprakstāmas! Ātri vien izveidojām mūsu labdarības lapu sociālajā vietnē Facebook un nolēmām nosaukt par „Sirdsdarbu". Izveidojām lapu un ievietojām rakstu, ka aicinām atsaukties ģimenes, kurām nepieciešama palīdzība. Tāpat lūdzām atsaukties kaimiņus vai draugus, kas zina par šādām ģimenēm. Cilvēki vēlējās palīdzēt un veda apģērbu, sadzīves lietas mums.
Kā atzīst Elīna, laika gaitā palīgāsaucienu kļuva arvien vairāk. Katrs iesūtītais stāsts ir bijis citādāks, tomēr līdzīgs pēc būtības.
– Dažādu apstākļu dēļ nācās atbrīvot noliktavas telpas. Atbalstījām Liepas labdarību, atdodot ziedojumus viņiem. Bija brīdis, kad nezinājām, ko darīt, ko iesākt, kā tālāk rīkoties. Tuvojās Ziemassvētki, un gribējās tik ļoti kādu iepriecināt, ka nolēmām – mēs turpināsim! Tā kā pati vairākus gadus strādāju bērnudārzā par auklīti un ļoti patika dažādi koncertiņi un uzvedumi, kopā ar kolēģēm Lieni Reibaini un Daigu Bužu nolēmām, ka mēģināsim izveidot teātrīti ar dziesmām un dejām. Cītīgi strādājām, iesaistījām tuviniekus, ģimenes locekļus, lai taptu skaists uzvedums. Paralēli visiem mēģinājumiem un tērpu šūšanai lūdzām mūsu labdarības lapā visus labos cilvēkus mūs atbalstīt ar konfektēm, lai varam izveidot bērniem paciņas. Cilvēki bija tik atsaucīgi, ka izdevās savākt ne tikai konfektes, bet arī katram bērnam pa dāvaniņai. Skaisti visu sasaiņojām un nākamajā dienā devāmies uz Skangalu bērnunamu. Šī bija pirmā reize, kad bijām uzņēmušās tik lielu atbildību, – atceras Elīna Grinberga. – Šis Ziemassvētku pasākums izvērtās ārkārtīgi emocionāls. No saziedotajām konfektēm izdevās izveidot 100 paciņu, līdz ar to mēs apbraukājām tās ģimenes, kuras bija mūsu redzeslokā, kā arī devāmies uz Cēsu klīniku un Vidzemes slimnīcas bērnu un infekcijas nodaļām. Nākamajā gadā scenārijs bija tāds pats, bet viesojāmies Zvannieku ģimenes mājās, kur aug daudz jauku bērniņu. Pagājušajā gadā bijām Smiltenes krīzes centrā.
Gadiem ritot un ambīcijām augot, Elīna nolēma uzdrīkstēties un vaicāt pēc atbalsta ne tikai ziedotājiem, bet arī uzrunāja vietējos ražotājus. Pagājušajā gadā tika gūts atbalsts no daudziem lieliem uzņēmumiem un ražotājiem.
– Katru gadu mūsu mērķi aug. Esam ieplānojušas apbraukāt visus tuvējos bērnunamus, krīzes centrus vai lielas audžuģimenes, lai iepriecinātu gan viņus, gan sevi. Šogad dosimies uz Sausnējas pagastu Ērgļu novadā, kur atrodas bērnunams „Zīļuks", bet nedaudz tālāk – bērnunams „Dzeguzīte". Ceļot latiņu, mēs vēlamies apciemot arī sociālās aprūpes namu, kur dzīvo pensionāri un cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, līdz ar to viesosimies arī sociālās aprūpes centrā „Ērgļi" un „Kastaņas". Vēlamies sniegt mīļu un sirsnīgu koncertu, jau uzrunājām mūziķus, kas vēlētos piedalīties šajā pasākumā. Šogad mūsu rūķu kolektīvs mazliet pamainījies, mums ir pievienojies vēl kāds rūķis – Indra Zara, – atklāj Elīna. – Pansionātiem bērni gatavos 100 zīmējumu, tāpat vēlamies dāvināt 100 siltu plediņu – katram cilvēciņam. Bērnunamam gatavojam pašu bērnu lūgtās dāvaniņas un vēl citus pārsteigumus. Ērgļu pusē ar labdarības pasākumu būsim pirmo reizi un ticam, ka mums viss izdosies. Mūsu vislielākais atbalsts ir ģimenes, īpaši vīri – Andris Grinbergs, Gundars Kokarevičs un Artūrs Lubūzis, un tikpat ļoti priecājamies arī par līdzcilvēku atbalstu.


30.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px