Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Labdarības koncerts ievelk elpu

INESE ELSIŅA

Autors • 16.01.2020.

Labdarības koncerts ievelk elpu
Burtu lielums

Vairākus gadus decembra sākumā Madonas kultūras namā bijām liecinieki Labdarības koncertam, kurā, Valtera Krauzes rosināti, uzstājās profesionāli mākslinieki – galvenokārt Latvijas Nacionālās operas solisti un koris "Reversum", bet iegūtie līdzekļi tika novirzīti sociālās palīdzības projektiem Madonā.

2019. gada nogalē tradicionāli gaidītais koncerts nenotika, tāpēc vaicāju projekta darba grupas līderei Neldai Janovičai, kas tam par iemeslu.

Pašvaldības, uzņēmēju, iedzīvotāju kopdarbs
– Projekta un tā ietvaros notikušo koncertu svarīgs ieguvums ir iedzīvotāju, uzņēmēju un pašvaldības uzmanības vēršana vispārējā sabiedriskā labuma vairošanai, –
uzsver Nelda Janoviča. – Tikai kopā varam paveikt patiešām daudz. Iepriekšējos divos gados bijām labi pastrādājuši un Labdarības koncertos savākuši vērā ņemamu summu. Šī nauda, kā zināms, tika vākta ar mērķi – mātes un bērna krīzes atbalsta centra izveidei Madonā, Parka ielā 6. Šobrīd pateicamies novada pašvaldībai, kas savā īpašumā un saviem līdzekļiem ēku Parka ielā ir atsvaidzinājusi (2. stāva iekštelpās veikts remonts), bet tas prasījis laiku. Pašvaldības finanšu līdzekļi ir sabiedrības, nodokļu maksātāju finanšu līdzekļi, tāpēc likumā ir noteikta procedūra, kas korekti jāievēro (iepirkums, izvērtējums utt.). Remontdarbi līdz ar to tika pabeigti tikai 2019. gada nogalē. Mūsu mērķis arī nebija kaut ko sasteigt, bet galvenais uzsvars tika likts uz to, lai būtu kvalitatīvi paveikts darbs savā laikā.

Ziedojums gaida pielietojumu
2017., 2018. gada Labdarības koncertos saņemtā ziedojuma summa šobrīd uzkrājusies Madonas novada domes ziedojumu kontā, tā gaida savu pielietojumu izvirzītajam mērķim. – No abos koncertos saņemtā ziedojuma nav izlietots neviens eirocents, – akcentē Nelda Janoviča. – 2017. gada Labdarības koncertā tika saziedoti 5777,57 eiro, 2018. gadā – 7127,10 eiro. Šī nauda tātad domāta un tiks izlietota mātes un bērna krīzes atbalsta centra iekārtošanai. Tā kā process vēl nav noticis, tika pieņemts lēmums 2019. gadā Labdarības koncertu nerīkot. Sirdī bija izjūta, ka vajag nelielu atelpu, lai viss stabilizējas, ieņem savu vietu.

Tikšanās ar māksliniekiem ir notikums
Darba grupas vadītāja piebilst, ka Labdarības koncerts, kurā uzstājās Operas solisti, vienmēr bijis notikums ar lielo burtu. Šo izjūtu vērts uzturēt arī turpmāk. – Ļoti iespējams, ka madonieši nedaudz aprada, skatītājiem likās pašsaprotami, ka pie mums katru gadu koncertē Sergejs Jēgers, Kristīne Zadovska, Marlēna Keine un daudzi citi. Tas bija tik dabiski, lai gan šie mākslinieki ir aizņemti un uzstājas uz daudzām Eiropas valstu skatuvēm. Šķiet, notikuma apjausmai atkal ir jāpienāk klāt, tā mūsu sirdīs atkal ir jāuzspodrina. Gada pauze tāpēc liekas pat vajadzīga, – komentē Nelda Janoviča.
2020. gada izskaņā Labdarības koncerts gan būšot. Tam piekrīt arī Valters Krauze, jo interese un gatavība ir gan viņam, gan viņa komandai.

Darbojas "Baltā istaba"
Iesaistoties sarunā, dienas centra "Baltā ūdensroze" vadītāja Rudīte Kumsāre uzsver, ka, pateicoties 2016. gada Labdarības koncerta uzkrājumam, Madonā, Parka ielā 6, izveidota higiēnas vajadzību nodrošināšanas vieta un atpūtas telpa "Baltā istaba". Sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, ikviens par nelielu līdzmaksājumu var saņemt nepieciešamo veļas mazgāšanas un žāvēšanas pakalpojumu, kā arī atpūsties "Baltajā istabā".

Sakārtots ēkas 2. stāvs
– Ēkas otrajā stāvā tikko beigušies remontdarbi, tur iekārtosim mātes un bērna krīzes atbalsta centru, – tālāko Parka ielā 6 iezīmē Rudīte Kumsāre. – Būs jānāk kopā un jāsaprot, kādas lietas par saziedoto summu nepieciešamas. Pēc vizītes Beverīnas novada "Jaunpalejās", kur patvērumu grūtībās nonākušām, vientuļām grūtniecēm un izglītojošu atbalstu ikvienai sievietei, kas ir gaidībās, piedāvā sabiedriskā labuma biedrība "Ģimenes Šūpulis", sapratām, ka māmiņām ar zīdaiņiem vajadzīga vannasistaba. Tāpat sapratām, ka jābūt vides pieejamībai, lai krīzes atbalsta centrs ir pieejams māmiņām ratiņkrēslā. Tagad tas viss mums ir. Ir arī plaša virtuve un piecas istabas māmiņām ar jaundzimušiem bērniem.

Atklāšana plānota aprīlī
Mātes un bērna krīzes atbalsta centra atklāšana Madonā plānota aprīlī. Līdz tam pakalpojums ir jāreģistrē, telpas ir jāsakārto, jāsašķiro esošais lietu klāsts. – Šobrīd istabās esam sanesuši bērnu gultiņas, kas Parka ielā bija, jo dažādas lietas māmiņām un bērniem bija savākušas klostermāsas Emanuēla un Gabriēla. Ir arī lietas, kas pieejamas diakonijas centrā un "Sarkanajā Krustā". 5. februārī plānota darba grupas tikšanās, kad runāsim un lemsim par Labdarības koncertos iegūtā ziedojuma izlietošanu, – stāsta Rudīte Kumsāre. – To, ka šāds centrs ir nepieciešams, apliecina izrādītā interese – remontdarbu laikā vairākas reizes esmu saņēmusi jautājumu vai varam sniegt palīdzību nepieciešamību māmiņai ar bērnu krīzē. Tādi signāli nāca gan no novada, gan galvaspilsētas.


17.01.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px