Madonas pilsētas vidusskolā ļoti aktīvi darbojas skolēnu dome, līdzdarbojoties skolas mācību un ārpusstundu aktivitāšu jomā.
Tiek organizēti dažādi pasākumi un aktivitātes, iesaistot skolasbiedrus un mudinot līdzdarboties. Viena no aktivitātēm, kas Madonas pilsētas vidusskolā norisinās, ir labo darbu nedēļas.
– Jau otro gadu Madonas pilsētas vidusskolā norisinās labo darbu nedēļas. Katru reizi tām ir atbilstoša tematika, balstoties uz valstiskiem notikumiem un aktivitātēm skolā, – vēsta direktora vietniece audzināšanas jomā Rudīte Zauska.
– Pagājušajā gadā tika atzīmēta skolas ēkas piecdesmit gadu jubileja, līdz ar to norisinājās skolas labiekārtošanas labie darbi. Tāpat šādas nedēļas tika organizētas, sasaistot ar valsts svētkiem un Ziemassvētkiem. Caur šiem pasākumiem un aktivitātēm skolēni tiek mudināti domāt, organizēt, darīt. Skolas audzināšanas uzdevums ir sekmēt pilsonisko attieksmi, lai bērni un jaunieši spēj būt pilsoniski aktīvi, līdzdarboties, un ar šīm aktivitātēm skolēniem tiek dota iespēja radīt kaut ko jaunu. Jo vairāk tiek darīts, jo vairāk ideju rodas, ir iespēja sevi pašapliecināt un būt piederīgam lielākām vērtībām, piemēram, visas valsts iedzīvotāju labdarībā.
Madonas pilsētas vidusskolā labdarības akcijas norisinās jau kopš 1997. gada, un tās tiek organizētas katru gadu otrajā mācību semestrī.
– Īpaši gada nogalē valstiskā mērogā notiek dažādas labdarības akcijas ar aicinājumu ziedot gan bērniem un pieaugušajiem, gan dzīvnieku patversmēm, gan pansionātiem. Skolā labdarības akcija tiek organizēta pēc jaunā gada. Šo gadu laikā esam devušies uz dažādām iestādēm. Ilgu laiku braucām uz Ērgļu novada ģimenes atbalsta centru „Zīļuks". Ziedojumi ir vākti arī dzīvnieku patversmēm, Madonas slimnīcas bērnu nodaļai. Cenšamies katru gadu šo palīdzību novirzīt citā virzienā, – atklāj Rudīte Zauska.
Pirms trim gadiem skolēnu domes pārstāvji devās uz Madonas slimnīcas bērnu nodaļu, dāvinot grāmatas un rotaļlietas, lai iepriecinātu bērnus. Savukārt pagājušajā gadā skolēni viesojās dzīvnieku patversmēs. Starp viņiem bija arī skolēnu domes prezidente Linda Kaščuka.
– Viesojoties Madonas dzīvnieku patversmē, uzzinājām, kādos apstākļos dzīvo dzīvnieki. Bija iespēja iepazīties ar tur mītošajiem suņiem un kaķiem, samīļot. Sarunu laikā uzzinājām, kā dzīvnieki tiek uzturēti, kādas iespējas ir ziedot un ka Madonā ir vairākas šādas organizācijas. Līdz ar to ziedojums tika sadalīts visām tām – Madonas dzīvnieku patversmei, biedrībai „Madonas dzīvnieku draugi" un Madonas pašvaldības dzīvnieku patversmei.
Visvairāk palīdzība nepieciešama rudenī un ziemā, kad visbiežāk dzīvnieki tur nonāk. Ļoti novērtējām šo iespēju viesoties un palīdzēt dzīvajām radībiņām, – stāsta Linda Kaščuka.
Šogad Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu dome nolēmusi radīt prieku pansionātu ļaudīm, organizējot labdarības akciju „Radīsim smaidu".
– Janvāra izskaņā esam nolēmuši doties uz Mārcienas pansionātu, lai iepriecinātu tur mītošos cilvēkus. Protams, skatoties, cik aktīvi labdarības akcijā līdzdarbosies skolēni un skolotāji, – iespējams, dosimies uz vēl kādu pansionātu, – norāda Linda Kaščuka. – Ziemassvētku laikā pansionātos dzīvojošajiem tiek sarūpētas dažādas noderīgas dāvanas. Zinot, ka daudz labdarības akciju iesaista iedzīvotājus, vispirms sazinājāmies ar Mārcienas pansionāta vadību un noskaidrojām, kas tur mītošajiem ļaudīm visvairāk nepieciešams. Ideju bija ļoti daudz, bet vienojāmies, ka šoreiz aicināsim ziedot žurnālus, grāmatas, šampūnus un citas noderīgas lietas.
Skolēnu domes jaunieši uz pansionātu dosies 31. janvārī, lai nogādātu labdarības akcijā saziedoto, bet skolēni ir padomājuši arī par pārsteigumu.
– Ļoti vēlamies iepriecināt pansionāta iemītniekus, radot prieku, sirsnīgas izjūtas un jautrību, tāpēc gatavojam lugu un dziedāsim dziesmu, – atklāj Linda.
Skolēnu domes pārstāvji ir lepni un gandarīti par šīm labdarības akcijām un līdzās esošo cilvēku atsaucību.
Turpina skolēnu domes prezidente: – Labdarības akcijas, labo darbu nedēļas tiek organizētas ar cēlu mērķi – palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams, iepriecināt. Gandarījumu par labi paveiktu darbu jūtam mēs paši – gan organizētāji, gan ziedotāji, bet pozitīvas emocijas tiek sniegtas saņēmējiem. Cilvēki ir pateicīgi, un tas mudina darboties vēl un vēl. Manuprāt, ziedojot cilvēks jūtas bagātāks, jo, lai gan kaut kas tiek atdots, pretī tiek saņemtas emocijas, pateicība, sirds siltums.
22.01.2020.