Pēc senču ticējumiem pēdējā ceturtdiena pirms Lieldienām ir Zaļā ceturtdiena. Šogad Praulienas pamatskolā šo dienu nolēmām pavadīt interesantāk, vairāk pabūt svaigā gaisā, priecāties par siltajiem saules stariem, pirmajām pavasara puķītēm, krāsot olas, sacensties erudīcijā un dažāda veida stafetēs.
Mēneša garumā skolotāji meklēja, veidoja un domāja dažādus interesantus uzdevumus. Rezultātā katrai klasei tika piedāvāti 6-8 dažāda veida uzdevumi, un konkurss „Domā, pēti, dari" varēja sākties. Katras klases skolēni tika sadalīti nelielās grupiņās, katrā grupiņā bija vismaz viens zinošāks skolēns, lai spēki būtu līdzvērtīgi un skolēniem nebūtu vilšanās izjūtas. Lai gan lielākā daļa skolēnu dzīvo laukos, diezgan lielas grūtības radīja putnu un dzīvnieku balsu atpazīšana.
Par interesantu skolēni uzskatīja uzdevumu, kur pēc taustes vajadzēja noteikt, kāds pārtikas produkts vai priekšmets paslēpies maisiņā.
Ar lielu interesi visi veica arī matemātikas, dabaszinību, vēstures, latviešu, angļu un krievu valodas uzdevumus.
Skolēni atzīst, ka gribētu šāda veida uzdevumus vēl kādu reizi, jo mācās sadarboties, uzklausīt citus, argumentēt savu atbildi, iegūst jaunu pieredzi, arī kaut ko jaunu uzzina.
Katra veida uzdevumu izpildei bija dotas 15 minūtes, laiks aizritēja ātri, un uzdevumus paveica visu klašu grupas.
Pēc erudītu konkursa skolēni varēja rādīt savu meistarklasi olu krāsošanā. Tika izmantotas sīpolu mizas, tēja, ziediņi, sūnas, putraimi, uz olām zīmēti latvju raksti ar vaska krītiņiem, sveci.
Kāds neviltots prieks mirdzēja audzēkņu acīs, kad ieraudzīja savu krāsoto olu! Tika izpētīts, no kā radies katrs nospiedums uz olas. Olu kaujas varēja sākties! Netika aizmirsts arī ticējums, ka olas jāēd ar sāli, lai līdz nākamajām Lieldienām nemelotu.
Jautrība valdīja arī pie stafetēm. Kāds prieks, ja, lecot ar maisu, izdevās nepakrist un salasīt olas!
Paldies pagasta darbiniekiem par uzstādītajām šūpolēm un katlu olu vārīšanai. Paldies saimniecei par olu vārīšanu un dzesēšanu. Cerams, katlu izdevās izberzt tīru, jo ticējums stāsta, ka tad trauki būs vienmēr balti.
Ticam, ka daudzi būs trīs gadus laimīgi, jo izdevās pie skolas augošajās lazdās ieraudzīt ziediņus, to vēsta cits ticējums.
Dodoties mājās, visiem skolēnu krāsotās mandalas-burti novēlēja: „Priecīgas Lieldienas!"
LAIMA ILONA GRIGORJEVA,
latviešu valodas skolotāja
22.04.2022.