Patiešām – 8. decembrī Valmieras koncertzālē, kas ir mecenātisma simbols, svinējām NVO esamību.
Koncertzālē uz forumu sapulcējās Vidzemes nevalstiskās organizācijas. Madonas pārstāvniecībā bija Pensionāru, Invalīdu un Madonas Grāmatu draugu biedrība. Svinības nebija formālas, bet iedvesmojošas, pacilājošas un izglītojošas.
Atklājot pasākumu, Valmieras novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš aicināja svinēt sasniegumus, iespējas, sadarbību, zināšanas, lai iedvesmotos turpmākajām aktivitātēm. Vidzemes NVO centra koordinatore Samanta Berga atzina, ka svinam dažādību, drosmi, izaicinājumus, piederību, sasniegumus un „vienkārši mirkli, kad apzināties Vidzemes nevalstisko organizāciju klātbūtni un iedvesmoties tālākiem darbiem". Izrādās, ka šādi forumi nenotiek bieži – iepriekšējais notika 2016. gadā Alūksnē, pirms tam – 2012. gadā Cēsīs.
Par interesantu projektu „Dažādībā ir spēks" runāja Pilsoniskās alianses vadītāja, NVO eksperte Rasma Pīpiķe: „Kā mēs viens otru pieņemam, kā uzrunājam organizācijas, kā aizpildām pašnovērtēšanas anketas, kā apmācām klientus darbam ar jauniegūto tehniku un citas tēmas bija projekta galvenās līnijas."
Ar projektu „Sirdsapziņas ugunskurs" iepazīstināja Elīna Kalniņa no Cēsīm. Ir izveidota Ziemeļvidzemes vēstures ekspozīcija – laika posms 1939-1957, apzinot Cēsu apriņķa teritoriju. Projekts ir realizēts sadarbībā ar Cēsu Represēto apvienību.
Radošās grupas vadītājas no Valkas Kristīnes Ganiņas interešu lokā bija latviešu, igauņu un citu tautu sadarbība Valkā. Veicot sociālo uzņēmējdarbību, viņi ir atvēruši veikaliņu „Čaklā bite", kur noslēgti 35 līgumi par preču piegādi. Piegādātāji ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, tas ir izaicinājums, kura rezultātu ir vērts svinēt.
Par tērpu šūšanu, dziedāšanu, kulinārijas prasmēm Romu biedrībā runāja Vallija Laubingera. Ir realizēts projekts „Dzīvība un gaisma", sadarbojoties ar somiem.
Mūsu grupa saņēma ielūgumu no Alūksnes NVO centra, ko vada Dzintra Zvejniece. Viņi izrādīja interesi par Madonas kopienas centra „Baltā ūdensroze" aktivitātēm.
Madonas delegācijas pārstāves Irēnas Roznieces novērtējums: „Bija patiess prieks būt skaistajā koncertzālē, baudīt aizraujošas uzstāšanās, koncertu, brīvprātīgo godināšanu, izcilu sabiedrību, kas kopumā radīja neaizmirstamu svētku izjūtu." Pēc brauciena grupas dalībniece Ruta Soboļevska raksta īsziņu: „Es vēl staroju!"
Paldies par iespēju apmeklēt forumu sakām pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim.
Lai gaišs, veselīgs, radošām idejām bagāts 2019. gads NVO dalībniekiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem!
28.12.2018.