Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jaunsargi tiekas nometnē

ZANE BIKOVSKA

Autors • 07.11.2022.

Jaunsargi tiekas nometnē
Burtu lielums

Skolēnu rudens brīvdienās Madonā tika rīkota jaunsargu nometne, kas ilga vairākas dienas un norisinājās ar mērķi piedāvāt bērniem saturīgi pavadīt laiku, apgūstot jaunas un pilnveidojot jau uzkrātās prasmes. Nometni apmeklēja 70 jaunsargi no Vidzemes, piedaloties gan militāra, gan izglītojoša satura aktivitātēs. Nometnes programma tika iedalīta divās daļās, jauniešiem gan darbojoties praktiski, gan klausoties vairākas lekcijas.

– Nometni organizēja Jaunsardzes centrs. Galvenais mērķis, kāpēc organizējām nometni, bija piedāvāt bērniem saturīgi pavadīt laiku, ņemot vērā, ka brīvlaikā nekādi pasākumi īsti nenotiek. Nometnē piedalījās bērni no Varakļānu novada, Madonas novada, kā arī no Gulbenes un Alūksnes novada. Nometne norisinājās četras dienas, kurās bērniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes, ko bija iespējams veikt gan individuāli, gan grupu sastāvā. Tādējādi jaunieši pilnveidoja savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes. Programmu, kas tika īstenota nometnes ietvaros, nosacīti var sadalīt divās daļās – notika dažādas militārās aktivitātes, piemēram: šaušana ar mazkalibra ieročiem notika Madonas sporta hallē, savukārt ārpus telpām, izmantojot pneimatiskos ieročus, jaunieši trenējās šaut gan nestandarta situācijās, gan uz ātrumu. Otrā daļa – orientēšanās pa Madonu, taču tā nebija parasta. Bērni saņēma darba lapas un, izmantojot dažādas aplikācijas savās viedierīcēs, viņiem bija jāatrod Madonas pilsētas kultūrvēsturiskie objekti un galvenās iestādes, kuras, apmeklējot Madonu, būtu jāpazīst. Izmantojot aplikācijas, bērni atrada šos objektus un ēkas, uzzināja interesantus vēsturiskos faktus par tām. Lai orientēšanās būtu vēl jēgpilnāka, Madonā tika izvietotas piecas stacijas – divas militārās, viena šautriņu mešanas stacija, orientēšanās stacija, kur bērni varēja pilnveidot savas prasmes darbā ar kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanas stacija, kurā viņi varēja pārbaudīt savas zināšanas, kā pareizi jāsniedz neatliekamā palīdzība.

Nometnē bija paredzēts arī laiks atpūtai, kad jaunieši varēja pilnveidoties intelektuāli, klausoties trīs lekcijas, – uz aizvadītajām aktivitātēm atskatās jaunsargu nometnes vadītājs Sandis Kļaviņš.
– Lektore Danute Grīnfelde no Rīgas stāstīja par ārzemju latviešu protestiem pret Latvijas okupāciju, bērniem tika iedotasī darba lapas, kas jāpilda, kā arī visi skatījāmies dokumentālo filmu. Mednieku un makšķernieku biedrības pārstāvji atklāja daudzus interesantus faktus par dabu, dzīvniekiem un lietām, ko var darīt, lai saudzētu apkārtējo vidi. Savukārt trešo lekciju vadīja kapteinis Edgars Līcītis no 26. Zemessardzes kājnieku bataljona, stāstot par karavīru un zemessargu darbu, papildinot lekciju ar stāstījumu par dažādiem interesantiem notikumiem mācību laikā, tādējādi radot bērnos interesi par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, – stāsta Sandis Kļaviņš.
Viņš jauniešu interesi un vēlmi iesaistīties Jaunsardzē vērtē kā lielu un par to sūdzēties nevarot. Bērni un jaunieši labprāt apmeklē piedāvātos pasākumus, arī mācību programma izveidota saistoša un interesanta, tās ietvaros tiek apgūtas lietas, kuras iespējams izmantot arī ikdienā. Tuvākais pasākums notiks 18. novembrī, kad labākie, staltākie soļotāji piedalīsies militārajā parādē 11. novembra krastmalā Rīgā. Decembra sākumā Cesvainē notiks sporta nometne, un tajā piedalīsies ne tikai bērni no visas Vidzemes, bet arī komandas no ārzemēm, padarot šo pasākumu starptautisku.

8.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px