Ziema, kā zināms, ir īstais laiks ziemas prieku aktivitātēm un ziemas sporta veidu apgūšanai. Un sniegs šogad ir!
Kā jau katru gadu, arī šogad Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte" lielākie bērni ir uzsākuši aktīvu slēpošanas apmācību dārziņa teritorijā. Mēs lepojamies ar to, ka mūsu izglītības iestādē ir sarūpēts viss nepieciešamais distanču slēpošanas inventārs. Neiztiekam arī bez vecāku līdzdalības, kuri atbalsta slēpošanas nodarbības ikdienā ar rūpēm par piemērotu apģērbu, dubultcimdiem. Tāpēc bērni ar lielāko prieku apgūst pirmās slēpošanas pamatiemaņas – pirmos pamatsoļus, nobraucienu no kalna, kāpšanu kalnā. Šogad slēpošanas apmācību uzsākuši „Kāpēcīšu" un „Taurenīšu" grupas bērni, bet turpina pilnveidot „Kolibru", „Rūķīšu" un „Mārīšu" grupas bērni.
Kamēr lielākie bērni apgūst slēpošanas iemaņas, mazākie bauda ziemas priekus – brauc no kalniņa, darbojas ar sniegu un vēro, kā veicas lielākajiem draugiem ar slēpošanu.
Kad pirmās iemaņas būs apgūtas un nostiprinātas, jaunie slēpotāji dosies uz baltajām Smeceres sila trasēm pilnveidot un apgūt ko jaunu caur dažādām rotaļām, vingrinājumiem un spēlēm.
Priecājamies, ka daudzi novada jaunie, veiksmīgie slēpotāji pirmās prasmes un iemaņas ieguvuši tieši pie mums, kā, piemēram, Raimo Vīgants, Kitija Auziņa, Rainers un Ance Upenieki, Martins un Ance Arami, Eduards Labucis, Rojs Strods un citi.
Paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalstu transporta nodrošināšanai, lai bērni droši nokļūtu uz Smecers sila sporta bāzi, jo arī brauciens autobusā ir piedzīvojums un jauni iespaidi.
Priecājamies par sniegu un augam lieli – stipri – veseli!
UNA ARAMA,
EVITA PAEGLE,
sporta skolotājas
17.02.2023.