Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauno Mērnieku laiku svētki Ērgļos

Redakcija

Autors • 02.08.2021.

Jauno Mērnieku laiku svētki Ērgļos
Burtu lielums

Ogre apskauj abus savus krastus un vieno, ne šķir – Ērgļu pagasta svētkos. Tad sanāk, sabrauc, saskrien lieli un mazi, veci un jauni, savējie un viesi. Dzirkstī joki un atmiņu stāsti, tur tiekas prieks un emocijas gan kultūrā, gan sporta spēlēs. Tā arī šogad 23. un 24. jūlijā norisinājās Ērgļu pagasta svētki, ievērojot robežas – IZZIŅAS un SPĒKA, PRIEKA UN IEDVESMAS, MĀJU SAJŪTU un ATKLĀSMES, GANDARĪJUMA un, visbeidzot un galvenokārt, DROŠĪBAS ROBEŽAS.

Ērgļu pagasta svētkus aicinājām svinēt atbildīgi, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus un nosacījumus „Covid-19" izplatības ierobežošanai. Un visiem kopā mums tas izdevās! Jau pirms svētkiem aktīvās atpūtas cienītājiem un sportistiem bija iespēja apzināt savas spēka un izziņas robežas, izskrienot, izstaigājot un ar riteņiem izbraucot Ērgļu apkārtni. Svētku rīkotāji bija parūpējušies par interesantu maršrutu sagatavošanu.
Svētki sākās jau piektdienas pēcpusdienā. Koncertu Mērnieku laiku garā iesāka Pietuka Krustiņš, Švauksts, Prātnieku Andžs, Oļiņiete un Annuža ar savām pārrunām. Augstu mastā plīvojot Ērgļu pagasta karogam, ar svinīgu svētku uzrunu sanākušos sveica Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre.
Tūdaļ pēc svinīgajām uzrunām apmeklētājus izklaidēja un lika tiem smieties azartiskais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens kopā ar grupu „Musturis" ar draiskulīgi vieglprātīgu koncertprogrammu „Īsas pamācības mīlēšanā". Pēc šī koncerta uz skatuves kāpa grupas „Galaktika" dalībnieki, un viņu mūzikas pavadībā koncerta apmeklētāji varēja kārtīgi izdejoties līdz pat tumsai. Piektdienas vakarpusē Ērgļu saieta nama iekšpagalmā par uzvarām 3 × 3 basketbolā sīvi cīnījās sievietes un vīrieši.
Visā svētku laikā saieta namā apskatei bija izveidotas divas izstādes: vizuāli informatīvie uzskates materiāli – „Novada kultūrvēsturiskie objekti" un Tautas lietišķās mākslas studijas „Ērgļi" darbu izstāde „Līgotāji". Ērgļu viduslaiku pils parkā bija izvietota Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu izstāde „Robežas".
Sestdienas rīts sākās ar koncertiem pagalmos. Prātnieku Andža zemes dalīšanas plāni tika izrādīti Cēsu ielā jauniešu deju kolektīva „Rūdis" (vad. A. Grinberga), vidējās paaudzes deju kolektīva „Rūdolfs" (vad. A. Grinberga) un Jumurdas vokālā ansambļa „Ievziedi" (vad. I. Vilnīte) sniegumā. Pietuka Krustiņa universums atklājās J. Grota ielā ar pūtēju orķestra (vad. P. Leiboms), jauktā kora „Ērgļi" (diriģ. R. Šmīdbergs) un deju kolektīva „Pastalnieki" (vad. M. Taškāne) piedalīšanos. Oļiņietes un Annužas pārrunās Blaumaņa ielā piedalījās dāmu deju grupa „Varbūt" (vad. A. Grinberga), tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši" (vad. V. Dāve), Ērgļu mūzikas skolas skolotāja Evija Dāve un audzēknis Sendijs Vīgubs. Savukārt Mērnieku laiku amizantā tēla Švauksta švanderēšana norisinājās Zaļās ielas pagalmā, kur dejoja bērnu deju kolektīvs „Pienenīte" (vad. A. Grinberga), sporta deju kolektīvs „Vizbulīte" (vad. S. Avotiņa), ritma deju kolektīvs (S. Mellēna) un Ērgļu mūzikas skolas audzēkņi. Lai lieki nepulcētu cilvēkus, šogad amatierkolektīvu koncerti notika dažādās vietās vienlaicīgi. Šī bija lieliska iespēja koncertus vērot no savas mājas loga vai sēžot uz piemājas soliņa.
Rīta pusē stadionā pie Ogres upes satikās pludmales volejbolisti, lai noskaidrotu šā gada labākos spēlētājus un komandas. Šogad pirmo reizi dāmas tika pārstāvētas plašākā skaitā nekā vīrieši, par ko bija īpaši liels prieks. Atrakciju parkā „Braku takas" norisinājās 8. čempionāts disku golfā, kur par uzvarām cīnījās gan amatieri, gan meistari sieviešu, vīriešu un junioru apakšgrupās.
Paralēli aktīvajām nodarbēm Ērgļu stacijā varēja kārtīgi ieturēties un baudīt gastronomiskās izklaides „POP UP" restorānā, kas darbojās visu nedēļas nogali.
Pēc pagalmu koncertiem vecāki ar bērniem devās uz Ērgļu viduslaiku pils parku, kur bērniem bija sagatavotas dažādas aktivitātes un izklaides – varēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, visa ģimene kopā spēlēt dārza spēles, samīļot kaķēnus, trušus un pat čūsku Dzeņu ģimenes fermā, izveidot krāsainus putnus radošo pirkstiņu darbnīcā un pēc labi padarīta darbiņa ieturēties ar saldējumu un citiem našķiem. Parkā darbojās arī muzeju „Braki" un „Meņģeļi" izzinošā darbnīca, kurā visiem apmeklētājiem kopā izdevās radīt nepārspējamu veltījuma dzejoli Ērgļiem. Tautas lietišķās mākslas studijas „Ērgļi" meistares palīdzēja atnākušajiem izveidot interesantus dekorus no doņiem, ko bija iespējams pārvērst arī par cepuri. Pusdienlaikā parkā pie Ērgļu pils sargsuņiem ieradās divas brīnišķīgas dāmas, kas priecēja parka apmeklētājus ar neaprakstāmi skaistu mūziku. Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes Rasa Pole ar vijoli un Dārta Tisenkopfa ar arfu sniedza neaizmirstamu klasiskās mūzikas koncertu „Stīgas ziedošās, dziedošās", kas apbūra gan mazus, gan lielus klausītājus.
Ērgļu pagasta svētkos strādāja organizatori, rīkotāji un sporta veidu tiesneši: Sandra Avotiņa, Aldis Jēkabsons, Madara Ūdre, Laimonis Kļaviņš, Gunta Bērziņa, Elita Ratniece, Elīna Svilpe, Sandris Tiltanovs, Andris Milnis, Ilze Feldberga, Andris Džiguns, Reinis Braķis, Aina Braķe, Elita Ūdre, Ivars Teteris, Ieva Tetere, Matīss Palsāns, Ilona Palsāne, Ingus Akulovs, Pēteris Leiboms, Ralfs Šmīdbergs, Mārīte Taškāne, Līga Krastiņa, Antra Grinberga, Evija Dāve, Sandra Konovalova, Maiga Picka, Mārtiņš Āzens, Pēteris Leitāns, Māris Grīnbergs, Mārīte Avotiņa, Terēze Kaimiņa, Mārtiņš Zariņš, Ieva Vilnīte, Taiga Sirmā, Vineta Dāve, Andris Stalīdzāns, Zinta Saulīte, Sandra Lauberte, Ingrīda Sniedze, Rita Bērziņa, Ineta Nikolajeva, Rita Dudko, Igors Dudko, Katrīna Dudko, Vizma Veipa, Santa Helēna Pedele, Ilze Daugiallo, Toms Rota, Ieva Rota, Ēriks Bukovskis, Edgars Rudzītis, Indra Rone u. c.
Paldies Ērgļu slimnīcas vadītājai Ainai Braķei un SIA „Ceļotājs" īpašniecei Svetlanai Maijai Čeičai par sirsnīgo atbalstu svētku rīkošanā.
Liels paldies svētku apmeklētājiem par sapratni un cieņu, ievērojot nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Kopā mums izdevās radīt svētkus!
Uz tikšanos nākamgad Ērgļos!


Informāciju sagatavoja
Ērgļu apvienības kultūras pasākumu organizatore
MADARA ŪDRE

3.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px