Ir noslēdzies vēl viens gads un sācies jauns. Katrā jaunā gadā tradicionāli mēdzam izvērtēt aizgājušo un domāt par to, kāds izvērtīsies nupat atnākušais. Arī mēs mazliet pakavēsimies 2023. gadā — decembra beigās noslēdzās konkurss, kurā piedalījās četri jaunieši no Ērgļiem, Cesvaines un Madonas, sagatavojot un prezentējot pašu veidotas apsveikuma uzrunas par godu gadumijai, un tika pie iespējas tās iefilmēt, lai videoformātā viņu vēlējumi aizskanētu pie ikviena novada iedzīvotāja.
– Mamma parādīja man TikTok aicinājuma video, kurā bērniem un jauniešiem tika piedāvāts sagatavot savu gadumijas apsveikuma runu, un es piekritu. Līdz šim nebiju neko tādu darījis, tāpēc man bija liels uztraukums, satraucos arī pirms runas iefilmēšanas. Es visiem Jaunajā gadā vēlu nekad nepadoties – ja gribi kaut ko izdarīt, tam jātic. Lai piepildās sapņi, lai visi ir priecīgi, lai dzīve izdodas un mums katram būtu laba ģimene, protams, galvenais – veselība. Es teiktu, ka cilvēkiem ne vienmēr izdodas pieturēties pie saviem labajiem vēlējumiem – dažreiz sanāk, citā dienā atkal ne. Ko vēl es novēlu – skolēniem labas atzīmes, bet skolotājiem paklausīgus bērnus, un skaidrot stundās visu tā, lai bērni saprot. Tas pārsvarā sanāk, lai gan dažreiz ir arī pa kādam izņēmumam. Visus novada iedzīvotājus savukārt aicinu atbraukt kādreiz uz Ērgļiem, jo šeit ir ļoti forši! – sacīja Oskars Feldbergs.
Zēns mācās 4. klasē un drīz svinēs 11. dzimšanas dienu. Uz jautājumu, kā līdz šim veicies mācībās, Oskars atbild – šie mēneši skolā aizritējuši ļoti ātri, un, viņaprāt, sasniegumi ir visai labi, bet nākamajā gadā puisēns sev novēl vēl labākas atzīmes.
– Arī es līdz šim vēl nekad neesmu piedalījies šādos konkursos. Savu apsveikuma runu sagatavoja arī mana māsa Vanesa. Es vēlu visiem novadā veiksmi, laimi, prieku un veselību jaunajā gadā! Man ir arī personīga apņemšanās – ar savu futbola komandu Vidzemē 2024. gada sezonas beigās tikt top trijniekā, – atklāja Markus Neimanis.
Cesvainietis Māris Frindis, uzrunājot novada iedzīvotājus, sacīja tā – viens gads paskrējis kā vēja virpulis, un visiem vienāds tas nav bijis. Kādam šis gads bijis skumīgs, citam veiksmīgs, bet vēl citam – neaizmirstams.
– Priecājamies, ka mums ir tik liels novads un katrs iedzīvotājs par to rūpējas, lai Madonas novads būtu vislabākais! Mūsu novadā ļaudis gan dzied, gan dejo, gan sporto. Prieks par deju kolektīviem un koriem, kuri piedalījās dziesmu un deju svētkos – tas ir fantastiski! Mēs, skolēni, cītīgi mācāmies, lai skolotājiem būtu lepnums par saviem audzēkņiem. Es varu lepoties, ka mācos Cesvaines vidusskolā, kur strādā ļoti atsaucīgi skolotāji, kas vienmēr iemācīs, arī palīdzēs itin visā. Jaunajā gadā novēlu, lai visiem būtu laba veselība, izturība un sapņu piepildījums! Ja vēlēšanos vēlas no sirds, tā vienmēr piepildīsies. Optimismu, gaišas domas, radošas ieceres un izdošanos jaunajā gadā! – vēlēja Māris.
Savukārt Vanesa Neimane savā svētku uzrunā pauda cerību, ka Zaļā Pūķa gadam jābūt mieru nesošam, lai pēc iespējas ātrāk tas atkal valdītu pasaulē.
– Es sapņoju par to, lai visi cilvēki dzīvotu saticīgi. Esmu lepna par novada skolēniem, iestāžu darbiniekiem un visiem pārējiem, kuri šeit dzīvo. Madona patiešām ir ziemas galvaspilsēta, un šī gadalaika sporta veidu pārstāvji ir sevi pierādījuši. Novēlu jums lieku naudu, saticību un veselību, – vēlīgi sacīja Vanesa.
Atzinīgus vārdus visiem četriem laureātiem veltīja arī Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
– Jaunieši bija ļoti centušies, rakstot savas runas. Katrs ietvēra savā apsveikumā vērtības, dziļas domas, kas balstās uz pašu personīgās pieredzes un sajūtām. Tikpat nopietni viņi bija gatavojušies arī filmēšanās dienai, kad tika iefilmēti video apsveikumi. Tas nav viegli, un katrs, kurš ir mēģinājis ko tādu darīt, tam piekritīs. Tomēr jauniešiem šis darbiņš izdevās superīgi! Līdzi bija arī vecāki, kuri atbalstīja un priecājās par saviem bērniem, par viņu spējām un apņēmību. Var redzēt, ka mūsu vidū pavisam noteikti aug nākamie deputāti, prezidenti, – ar jauniešu paveikto lepojās Agris Lungevičš.
Lūgts atskatīties uz to, kādas vērtības vai svarīgus akcentus jaunieši ietvēruši savos apsveikumos, Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs atbild – uzrunās tiek minēts Madonas novads, tā iedzīvotāji un viņu panākumi sportā, kultūrā un uzņēmējdarbībā, par to, ka mums ir ar ko lepoties. Konkursa laureāti priecājas, ka Madona ir ziemas galvaspilsēta, ka tā ir skaista vieta, un vēl ikvienam veselību. Pa vidam uzrunās iekļauts arī kāds pantiņš.
– Visos apsveikumos ietverts ļoti liels lokālpatriotisms, un tas man patīk visvairāk. Jaunieši runā par apkārtējo sasniegumiem, par savu dzimto vietu. Pagājušajā gadā uz aicinājumu piedalīties šajā konkursā atsaucās, manuprāt, vairāk nekā desmit jaunieši, bet jāpiebilst, ka konkurss arī tika izsludināts agrāk un bija vairākas nedēļas laika. Šoreiz to izdarīju vēlāk, un tāpēc arī atsaucās mazāk dalībnieku. Bet ļoti iespējams, ka arī nākamajā gadā kaut kas līdzīgs tiks izsludināts, – sprieda Agris Lungevičs.
Aicināts izteikt savu vēlējumu novada iedzīvotājiem Jaunajā gadā, viņš uzsver – dzīve mūs katru ļoti māca novērtēt lietas, cilvēkus un vietas. Jo vairāk mēs to novērtējam, jo laimīgāki esam. Tādēļ Agris Lungevičs mudina ikvienam novērtēt to, kas ir apkārt un justies laimīgiem. Protams, vienmēr cerēt uz to, ko sirds patiešām vēlas, un, ja cerēsim, tad ilgotais pie mums tiešām atnāks. Lai tas piepildās visiem!
Publicitātes foto
03.01.2024.