Trešais labdarības koncerts „Baltā ūdensroze", ko vadīja novadnieks Valters Krauze, Madonas kultūras namā ritēja 3. decembrī.
Koncertā uzstājās brīnišķīgi Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieki – Kristīne Zadovska, Laura Teivāne, Juris Jope, Rihards Mačanovskis, pianiste Ērika Millere un koris „Reversium" Jāņa Grudula vadībā. Ziedotie un no koncerta biļetēm iegūtie naudas līdzekļi tiks novirzīti sociālās palīdzības projektam Madonā.
– Paldies ikvienam, kas iesaistījies šai aktivitātē! – sasveicinoties ar publiku, sacīja koncerta vadītājs Valters Krauze. – Šoreiz nolēmām atkāpties no tradīcijas koncertā izpildīt pasaules opermūzikas pērles. Tās, protams, priekšnesumos skanēs, bet vairāk koncerta sākumā. Pasākuma otrajā daļā priecāsimies par mūsu, latviešu komponistu, radīto mūziku.
Atskaņojot Ērika Ešenvalda un Leonīda Breikša dziesmu „Kas Viņš", sevi koncerta sākumā lieliski pieteica garīgās mūzikas koris „Reversium". Koris veidojies no Stirnienes un Varakļānu katoļu draudžu koriem, to jau ilgus gadus vada diriģents Jānis Gruduls. Ar spilgtiem aktiermeistarības uznācieniem koncertā sevi apliecināja Nacionālās operas solisti. Skatītāji kopā ar viņiem varēja gan uzgavilēt, gan pasmaidīt, gan klusībā noraust pa asarai.
Pateicoties iepriekšējo gadu labdarības koncertu uzkrājumam, ziedotājiem un Madonas novada pašvaldības vērienīgajam atbalstam, Madonā, Parka ielā 6, jau darbojas higiēnas vajadzību nodrošināšanas un atpūtas vieta „Baltā istaba" un dienas centrs „Baltā ūdensroze" (sadarbībā ar LELB Diakonijas centru). Par dienas centra ikdienu klātesošajiem pastāstīja tā vadītāja Rudīte Kumsāre.
– Gaidot koncerta sākumu, videomateriālos uz lielā ekrāna jau varējām vērot norises mūsu dienas centrā, – komentēja Rudīte Kumsāre. – Gribu uzsvērt, ka pāri visām aktivitātēm, ko uzfilmētas redzējām, pamatu pamats ir tas, ka mācāmies būt kopā. Esam tik atšķirīgi, un šī savstarpējā sarīvēšanās, kopābūšanas prieka un miera atrašana ir pats svarīgākais.
Aicinot ikvienu atnākt uz dienas centru „Baltā ūdensroze", vadītāja minēja iespēju klāstu: radošās nodarbības, lekciju un diskusiju piedāvājums, fiziskās aktivitātes, svētku svinēšana un citas laika pavadīšanas formas, kas tajā notiek: – Pie mums var arī izmazgāt veļu, var izmantot mūsu pirti, dušu, zupas virtuves pakalpojumu un redzēt, cik viss ir labs.
Tā kā šoreiz koncertā iegūtie līdzekļi nonāks Mātes un jaundzimušā bērna krīzes atbalsta centra izveides vajadzībām, Rudīte Kumsāre atklāja, ka šī sadaļa ir tapšanas stadijā. Ir plāns, ka krīzes atbalsta centrā varēs uzņemt līdz sešām māmiņām un viņu jaundzimušajiem bērniem laikā, līdz krīzes situācija ir pārvarēta. – Būtu lieliski, ja šādu krīžu vispār nebūtu, tomēr svarīgi, ka esam gatavi pieņemt un grūtās situācijās sniegt atbalstu, – vēstīja centra vadītāja, piebilstot, ka notikumu, kur sabiedrība nocietināja sirdis un neatvēra durvis Jēzus bērna piedzimšanai, zinām no vairāk nekā divus tūkstošus gadus senas pieredzes.
Piebildīšu, ka pēc novada pašvaldības pasūtījuma jau tapis pārbūves projekts telpu pielāgošanai un pārbūvei, plānots uzsākt nepieciešamos pārbūves remonta darbus, Mātes un bērna krīzes atbalsta centra atklāšana plānota nākamā gada pavasarī.
– Šis ir ļoti skaists laiks, jo ir sācies Advents, – sarīkojumā vēstīja LELB Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. – Nācām uz koncertu, bija Advents, dosimies mājās, būs Advents, Advents būs rīt no rīta un tā līdz Ziemassvētkiem. Ir grūti ēst ēdienu, kurš ne visai garšo; grūti nēsāt apģērbu, kurā nejūtamies ērti; arī mūziku vēlamies klausīties tādu, kura patīk. Līdzīgi ir ar svētkiem – lai svētkus izbaudītu, svarīgi saprast to jēgu.
Bīskaps atgādināja, ka Advents mūs ved līdz Kristus piedzimšanai, un svarīgi ļaut, lai šī vēsts ienāktu mūsu sirdīs: – Būtiski ir veikt labdarību citiem, bet labdarību vēlams piedzīvot arī pašiem. Nav lielākas labdarības, ko varam saņemt, ja sevi uzticam Kristus gaismai un mīlestībai.
Einārs Alpe piebilda, ka brīžos, kad notiek kas labs, gribas dziļi ieelpot un aizturēt elpu. Sakot paldies par lielisko koncertu, bīskaps aicināja klātesošos uzsūkt iegūtās izjūtas, dzīvot no šīm emocijām pašiem un dalīties tajās ar citiem: – Nepūtīsim šo gaisu ārā! Tomēr visvairāk ieelposim patieso Kristus tuvuma gaismu, Viņa tuvuma garu un rūpēsimies, lai mēs spējam to paturēt sevī jo ilgi.
Koncerta noslēgumā pateicību māksliniekiem un koncerta organizatoriem – Valteram Krauzem, Neldai Janovičai – izteica novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. Viņš arī pasniedza novada pašvaldības piešķirto Pateicības rakstu Valteram Krauzem par radošu iniciatīvu un organizatorisko atbalstu labdarības koncertu rīkošanā un projektu „Baltā istaba" un „Baltā ūdensroze" īstenošanā.
– Ziniet, Baltā ūdensroze ir uzziedējusi un ziedēs tik ilgi, cik ilgi mūsu sirdīs būs mīlestība un vēlme palīdzēt savam tuvākajam, – uzsvēra Agris Lungevičs. – Strādājot pašvaldībā, nezinu otru ieceri, kas būtu tik piepildīta ar mīlestību, vēlmi palīdzēt un ziedot kā „Baltā ūdensroze". Esmu priecīgs un lepns, ka man ir iespēja kopā ar visiem to izdzīvot. Piekritīšu, ka „Baltā ūdensroze" ir pusceļā. Jau labi darbojas dienas centrs, ir uzprojektēta centra otrā kārta, un domāju, ka pēc gada mēs varēsim stāstīt par šo nākamo paveikto soli, ko kopā būsim atkal veikuši.
07.12.2018.