„Depo" veikalu tīkls piektdien izplatīja paziņojumu atsaukties sabiedriskā labuma organizācijām, kurām ziedot pārtikas krājumus. Ņemot vērā, ka veikals ierobežojumu dēļ būs slēgts līdz novembra vidum, lai pārtika neietu zudumā, veikals dod to bez maksas organizācijām, kurām tas šajā laikā īpaši nepieciešams.
Veikala „Depo" pārstāvji pieteikumus vērtēja pēc iesniegšanas ātruma un mērķa. Ja tuvāko nedēļu laikā beigsies termiņi, attiecīgi atkal tiks uzrunātas organizācijas, un ziedošana turpināsies.
Sestdien pārtikas pakas no veikala "Depo" saņēma Ošupes pagasta sociālā darbiniece Irina Mālniece, lai tajā pašā dienā tās nodotu pagasta iedzīvotājiem, kuriem šobrīd klājas īpaši grūti.
– Ziņa, ka „Depo" aicina atsaukties biedrības, lai saņemtu pārtiku, atceļoja arī līdz mūsu pagastam. Aigars Šķēls sadarbībā ar biedrību „CARITAS Madona" nodeva informāciju, ka šādi ir iespējams palīdzēt arī mūsu pagasta iedzīvotājiem. Atsaucos tam, uzskatīju par nepieciešamu izmantot šo iespēju, un sestdien devāmies pēc pakām, – pastāsta Irina Mālniece, Ošupes pagasta sociālā darbiniece. – Pakas tika atgādātas. Es vērtēju, kuriem iedzīvotājiem patlaban palīdzība nepieciešama visvairāk. Diemžēl visiem, kam tas nepieciešams, ar šīm pakām palīdzēt nevarēju, jo pagastā ir daudz trūcīgu un maznodrošinātu personu, ģimeņu. Šoreiz palīdzība jeb 15 pārtikas pakas tika izdalītas ģimenēm, kurās ir bērni, vairāki trūcīgi, maznodrošināti cilvēki un situācija ir drūma.
Uzreiz pēc saņemšanas pakas tika nogādātas pagasta ļaudīm.
– Lielu atbalstu un palīdzību sniedza Ošupes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Anita Ikauniece, sarūpējot transportu, lai kopā ar šoferi dotos pie iedzīvotājiem un nogādātu pārtikas pakas. Tās bija bagātīgas – gan olas un piena produkti, gan gaļas izstrādājumi. Uzskatu, ka pakas ir lielisks atbalsts tiem, kam šobrīd palīdzība ļoti vajadzīga. To jutu pēc tam, kad cilvēki pateicās par saņemto, – norāda sociālā darbiniece.
Kā piebilst Irina Mālniece, šis ir ļoti augstsirdīgs žests no „Depo" un liels atbalsts iedzīvotājiem.
– Ziedot – tas ir brīnišķīgi. Man ļoti patīk, ka ziedotājs nolemj to darīt caur sociālo darbinieku, jo kurš gan vislabāk pazīst savus pagasta ļaudis, ja ne sociālais darbinieks. Diemžēl biedrībām bieži rodas maldīgs iespaids par iedzīvotājiem, nereti tās tiek vazātas aiz deguna. Sociālajam darbiniekam tomēr ir vieglāk, jo zina patieso situāciju, – skaidro Irina Mālniece. – Šī veikala „Depo" rīcība ir lieliska. Manuprāt, šādu piemēru varētu ņemt par paraugu arī citi pārtikas veikali. Manā skatījumā, ir daudz pārtikas, kas nevajadzīgi tiek izmesta. Varētu taču vienoties ar biedrībām, kuras šo pārtiku varētu nekavējoties paņemt un nogādāt tiem, kam nepieciešams. Ir pietiekami daudz cilvēku, ģimeņu, kurām tas ļoti noderētu. Sadarbība ar biedrībām ir lieliska. Arī es kā sociālā darbiniece sadarbojos ar tām jau vairākus gadus. Tā ir cita veida palīdzība, un šī sadarbība tiek augstu vērtēta. Ne visu var nodrošināt pagasta pārvaldes sniegtais vai valsts piedāvātais atbalsts. Ar biedrību palīdzību var atrisināt dažādas situācijas un rast palīdzību iedzīvotājiem.
26.10.2021.