Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Iepriecina onkoloģijas nodaļas bērnus

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 01.12.2020.

Iepriecina onkoloģijas nodaļas bērnus
Burtu lielums

Svētku laiks rosina vēlmi palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, sniedzot atbalstu, iepriecinot, arī dodot cerību.
Ikviens ar gaišām domām, siltiem vārdiem, labiem darbiem var kādu iepriecināt. Bet, lai palīdzētu, nav jāgaida kāds īpašs brīdis vai svētki.

Labdarības fonds „Radari" ir uzsācis „Drosmes kastes" piepildīšanu Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas bērniem. Šim aicinājumam atsaucās Dace Grahoļska un kopā ar domubiedriem Sandu Ķēniņu-Ārendi, Maiju Valku un Lindu Mālnieci aicināja iedzīvotājus piepildīt „Drosmes kastes".
– Šāda akcija notiek jau daudzus gadus, un tās laikā tiek piepildīta „Drosmes kaste" Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas bērniem. Katru dienu mazajiem pacientiem vecumā no 9 mēnešiem līdz 18 gadiem tiek veiktas dažādas manipulācijas, pēc kurām katrs var sev izvēlēties nelielu pārsteigumu no kastes kā iedrošinājumu nākamajām reizēm. Ikviens zina, ka ārstēšanās process nav viegls, īpaši bērniem, un tas sagādā mazajiem ne mazums sāpju un asaru. Bet, ja viņi zina, ka pēc katras sāpīgās procedūras saņems kādu dāvanu no „īpašās" kastes, tad varbūt šo procedūru būtu vieglāk pārciest, – pastāsta Dace Grahoļska. – Kādā novembra vakarā, lasot ziņas, manīju informāciju, ka organizācija „Bērnu draugi" aicina iesaistīties šajā akcijā un ziedot rotaļlietas. Tajā brīdī radās savāda izjūta, un ļoti vēlējos iesaistīties, palīdzēt. Katru gadu ar ģimeni cenšamies iesaistīties labdarības pasākumos, akcijās, ziedojot, atbalstot.
Kā norāda Dace, ļoti daudz cilvēku labprāt iesaistītos labdarības akcijās, bet ne visiem ir iespēja dāvaniņas nogādāt adresātiem.
– Ļoti nozīmīgi ir koordinatori. Sazinājos ar organizācijas pārstāvi, noskaidroju, kā man jārīkojas. Katrā organizācijā ir savi eņģelīši, Madonā tā ir Eva, kas saziedotās rotaļlietas tālāk nogādāja uz Bērnu slimnīcu. Sazinājos ar tuviniekiem, ar Meirānu Kalpaka pamatskolas direktori, uzrunāju jaunāko bērnu audzinātāju, un kopīgi uzsākām dalību akcijā, informējot un aicinot līdzcilvēkus iesaistīties, – atceras Dace. – Nospraudām mērķi, ka ziedojumus pieņemsim tikai nedēļu, bet jāatzīst, ka tā bija emocijām piepildīta, smaga nedēļa. Iegādājoties rotaļlietas, grāmatas, stāvēju veikalā ar katru lietu rokās un iztēlojos, kam tā patiktu, kā noderētu. Šobrīd ir ļoti jauka izjūta, ka ir paveikts vēl viens labs darbs.
Piedalīties „Drosmes kastes" piepildīšanā var jebkurš. Mantiņām jābūt jaunām, un bērnu pazeminātās imunitātes dēļ tās nevar būt mīkstās rotaļlietas. Turklāt mantiņas nedrīkst būt lielākas par 30 cm. Tāpat nevajadzētu dāvināt konfektes vai mantas, kuras satur sīkas detaļas.
– Neraugoties uz to, ka „Drosmes kastei" ir noteikumi, kādas mantas drīkst ziedot, saņēmām arī lietotas mantas, kas ir teicamā stāvoklī. Arī tās tika nodotas Bērnu slimnīcai, bet citām nodaļām, iepriecinot arī daudz citu bērnu, – priecājas Dace Grahoļska. – Ikdiena ir drūma, dažādās situācijas, pandēmija rada skumjas, bet šie labie darbi dienas padara gaišākas, priecīgākas. Priecājos, ka arī mani bērni saprot, kāpēc mēs to darām, ka tā varam kādu iepriecināt. Jau šobrīd domājam, kur vēl varētu iesaistīties, kā palīdzēt, kaut vai ar labām domām un vārdiem. Tas ir kopīgs darbs sabiedrībai, un labais vairo labo.


02.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px