Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Iegūst Ventspils pilsētas domes Balvu

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 20.08.2018.

Iegūst Ventspils pilsētas domes Balvu
Burtu lielums

Cesvaines vidusskolas absolvente, nefroloģe Linda Mičule 3. augustā Ventspils pilsētas svētku ietvaros kopā ar vēl sešiem laureātiem saņēmusi Ventspils pilsētas domes Balvu par ieguldīto darbu nefroloģijas attīstībā.

Dr. Mičules pamatdarba vieta ir Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, kur viņa strādā par galveno ārsti-valdes locekli. Vēl nefroloģe ir Kurzemes Nieru aizstājterapijas centra vadītāja, kuram Talsos un Ventspilī atrodas filiāles, un papildus strādā Kuldīgas slimnīcas Hemodialīzes nodaļā.

Sarunas pašā sākumā, stāstot par iegūto apbalvojumu, daktere Linda Mičule atzina: – Izskatās, ka cilvēki manu darbu šogad ir īpaši novērtējuši. Šis apbalvojums, ko es saņēmu, bija Ventspils pilsētas svētku apbalvojums. Ventspils iedzīvotāji katru gadu izvirza cilvēkus, kuri ir veikuši kādu ieguldījumu Ventspils pilsētas labā, šim apbalvojumam. Sākumā tiek izvirzīti nominanti, vairāki balvu saņēmēji, un pēc tam Ventspils iedzīvotāji var balsot gan elektroniski, gan portālā „ventasbalss.lv", „ventspils.lv", gan ar anketām no vietējām Ventspils avīzēm, kā arī ar saviem viedokļiem un vēstulēm. Izrādās, ka mans darbs ir ļoti nozīmīgs Ventspils labā. Šis man ir tāds apbalvojumu gads, jo tas nav pirmais iegūtais apbalvojums šogad. Veselības ministrija mani šogad vēl apbalvoja ar augstāko Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas nefroloģijas attīstībā – tieši Kurzemē. Manis vadītā Hemodialīzes nodaļa, Kurzemes Nieru aizstājterapijas centra nodaļa, šogad dabūja Gada nodaļas balvu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.
Savukārt, vaicāta par vēlmi kļūt par nefroloģi un studiju gaitām, Linda Mičule atbildēja: – Mācījos Cesvaines vidusskolā, un pēdējā vidusskolas gadā es jau domāju kļūt par ārstu. Sākumā izlēmu vasarā strādāt par sanitāri slimnīcā, lai labāk varētu iepazīt medicīnu, bet mana sanitāra karjera beidzās pēc divām stundām, jo mani ielika strādāt par pavāru slimnīcā. (Smejas.) Izrādās, ka slimnīca bija palikusi bez pavāra, un viņi izdomāja, ka sešpadsmitgadīga meitene pēkšņi mācēs gatavot ēst. Es nezinu, kā viņi man uzticējās, bet es arī mēnesi gods godam nostrādāju par pavāri. Un visi, starp citu, bija ļoti apmierināti. Septiņpadsmit gados iestājos Medicīnas akadēmijā. Un tad, kad man bija 21 gads, bija tā laime nokļūt pie profesora Čerņevska. Viņš pasniedza iekšķīgo slimību ciklu. Profesors mani ieveda hemodialīzes zālē, tur sirdī sajutu – tas ir mans. Tā es arī, sākot no 4. kursa, voluntēju kā brīvprātīgā un strādāju bez maksas gan Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, gan Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, un jau 1997. gadā ieguvu ārsta grādu. Tālāk vēl piecus gadus studēju pediatrijas un nefroloģijas rezidentūrās.
Turpinot sarunu, daktere dalījās savā ievērojamajā darba pieredzē.
– Pēc studijām profesors Rozentāls mani uzaicināja strādāt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā nieru transplantācijas nodaļā. Tur strādāju līdz 2008. gadam, kad pašreizējais Saeimas deputāts Gundars Daudze, kas toreiz bija Ventspils slimnīcas galvenais ārsts, bija noskatījis mani un zināja, ka potenciāls manī ir, un gribēja savai slimnīcai sameklēt labākos speciālistus. Tā mani uzaicināja strādāt Ventspils slimnīcā, lai Kurzemē attīstītu dialīzi. Desmit gadu laikā, kopš tur esmu, man ir izdevies izveidot Kurzemes Nieru aizstājterapijas centru. Tur mēs arī dializējam bērnus – sniedzam viņiem nieru aizstājterapiju. Latvijā to darām tikai mēs un Bērnu klīniskās universitātes slimnīca.
Sarunas noslēgumā nefroloģe sacīja lielu paldies Cesvaines vidusskolai, kurā ieguvusi pamatzināšanas, un skolas skolotājiem par darbu, ko viņā ir ieguldījuši.
– Es atceros, ka tik viegli toreiz man izdevās iestāties toreizējā Latvijas Medicīnas akadēmijā, kas tagad ir Rīgas Stradiņa universitāte. Nekad nejutu apgrūtinājumu mācībās un neatšķīros ne no viena cita reģiona vai Rīgas bērna, kurš varbūt nāca no prestižākas un augstāka izglītības līmeņa skolas. Paldies pedagogiem, ka man mācības padevās tik viegli un jau sākotnēji tāda bāze tika iedota. Tas pierāda to, ka mēs katrs dzīvē varam iet tālāk, kur vien vēlamies. Es labprāt kādreiz gribētu atgriezties Cesvaines vidusskolā kā viesis. Man ir iecere nākamgad nodibināt stipendiju fondu Cesvaines talantīgiem audzēkņiem, kuri ir izvēlējušies tieši medicīnas studijas, un es apņemos to īstenot, – ar lielu lepnumu par Cesvaines vidusskolu, pateicību un neizmērāmu mērķtiecību atzina daktere Linda Mičule.


21.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px