Madonas novada pašvaldība, kā jau laikrakstā esam informējuši, jau otro gadu pēc kārtas ieguvusi nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” Vidzemē, un tas iepriecina gan domes vadību un darbinieku kolektīvu, gan novada iedzīvotājus. Bet ir vēl kāda patīkama ziņa, kas liek par mūsu novada sasniegumiem priecāties dubultā — Sarkaņu pagasta multifunkcionālais centrs “Logs” konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ietvaros ieguvis simpātiju balvu 1500 eiro vērtībā.
– Ja būtu zinājuši, ka "Logs" saņems šo specbalvu, uzaicinātu jūs uz ceremoniju, taču šī ziņa bija tikpat liels pārsteigums kā jums, tā arī mums. Madonas novada pašvaldība uzvarēja un ieguva ģimenei draudzīgākās pašvaldības Vidzemes plānošanas reģionā statusu, lielā mērā pateicoties jums, jo spējat parādīt to, kas mēs esam, ko darām, un ko spēj paveikt mūsu cilvēki. Esam pamanīti, novērtēti, un par to ir patiess prieks. Pamanīju, ka mūsu pašvaldības pārstāvji saskuma – šķita, ka šogad nu gan uzvarēsim un iegūsim galveno balvu. Bet no vienas puses, varbūt pat ir labi, ka neieguvām uzvaru, jo tā ir zīme, ka mums vēl ir kur augt un sasniegt jaunus mērķus. "Logs" tika pamanīts un novērtēts "Sudraba gaiļa" ceremonijā, un arī Luminor banka jūs ir ievērojusi, piešķirot jums 1500 eiro savas ideālās pasaules būvēšanai – sākumam ar šo summu pietiks. Lepojamies ar jums, visu cieņu! – pasniedzot simpātiju balvu, sacīja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Kad žūrijas komisijas pārstāvji vērtēja ģimenēm draudzīgākās pašvaldības kandidātus, Sarkaņos ieradās delegācija gan no Sabiedrības integrācijas fonda, gan citām iestādēm.
– Sagaidot viņus "Logā", tā vadītāja Aiga Dzene un es kā pagasta pārvaldes vadītājs pastāstījām par to, kā un kāpēc tieši šī vieta pagastā ir ģimenēm draudzīga, kāda ir pašvaldības ieviestā politika, un, acīmredzot, tas žūrijai iekrita sirdī. Prieks, ka spējām apburt, un tā rezultātā, pateicoties par mums plašāk izskanējušajai informācijai, esam saņēmuši žūrijas simpātiju balvu. Protams, ka mūsos ir neizsakāmi liels gandarījums – jūtamies novērtēti un pateicīgi par šo novērtējumu. Izjūtam lepnumu par to, kas šajā vietā ir darīts, ieguldīts un paveikts. Multifunkcionālais centrs "Logs" ir pašvaldības radīts, lolots un attīstīts. Esam izveidojuši atspēriena platformu bērniem un jauniešiem, kuri uzkrāj pieredzi, mācās un darbojas jau paši ar centra vadītājas atbalstu, nevis centra vadītāja izdara visu viņu vietā, – gandarījumā dalās Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Sandis Kalniņš.
Sākotnēji gan novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs bija iecerējis specbalvu pasniegt kā pārsteigumu, taču, tā kā Sarkaņu pagasta pārvaldes darbinieki ir ļoti aktīvi sociālo mediju lietotāji, viņi pasteidzās izdibināt informāciju ātrāk. Tomēr, kā norāda gan Sandis Kalniņš, gan Aiga Dzene, tas nemazināja pārsteiguma sajūtu. Multifunkconālā centra "Logs" vadītāja neslēpj – pārsteigums, kas pārņēmis, uzzinot, ka specbalva piešķirta, bijis pamatīgs.
– Patīkami, ka mūsu darbu novērtē, un prieks par to, ka pašvaldības pārstāvji ieteica žūrijai ierasties pie mums. Tie apkārtējie iedzīvotāji, kuri jau paguvuši uzzināt šo vēsti, mūs apsveic un izsaka suminājumus. Arī daļa manu jauniešu jau zina, ka esam tikuši pie balvas. Jāizdomā, kā varēsim atzīmēt šo fantastisko notikumu, – smaidot saka Aiga Dzene.
"Logam" piešķirto naudas balvu Sandis Kalniņš un Aiga Dzene iecerējuši izlietot, uzstādot multifunkcionālajam centram āra apskaņošanas sistēmu – iegādāties skaļruņus un mikrofonus.
19.12.2023.
AGRA VECKALNIŅA foto