Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Iededz arī ģimene no Madonas novada

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 13.12.2018.

Burtu lielums

Arī šogad decembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni tradicionāli kopā ar aktīvām un kuplām Latvijas ģimenēm pie Rīgas pils iededza Ziemassvētku egli. Priecē, ka viņu vidū bija arī Edītes Sirmās un Arno Līdakas ģimene no Madonas novada Praulienas pagasta.

Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Lediņa „Staram" pastāstīja, ka dalībai Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā pie Rīgas pils Edītes Sirmās un Arno ģimeni izvirzīja Madonas novada pašvaldība pēc bāriņtiesas ieteikuma.

Edīte Sirmā ir mamma pieciem saviem bērniem un diviem audžubērniem. 2017. gada jūnijā viņa ieguva audžuģimenes statusu, bet šogad, valsts simtgadē, bijusi to 16 ģimeņu vidū, kuras ieguvušas titulu „Latvijas Goda ģimene 2018". Visai ģimenei no „Tallink" tika dāvāts arī kruīza ceļojums uz Stokholmu. Atsaucoties vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv" aicinājumam pieteikt savu „Goda ģimeni", lai pateiktu paldies ģimenēm ar bērniem, aktualizētu ģimenes un bērna kā vērtības apzināšanos sabiedrībā, izceltu stipru ģimeņu spēku un nozīmi, kā arī pievērstu uzmanību sabiedrības attieksmei un stereotipiem par kuplām ģimenēm, tika pieteiktas 60 ģimenes no visas Latvijas.
Savukārt dalībai Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumam pie Rīgas pils, kā vēsta aģentūra LETA, pēc Valsts prezidenta aicinājuma Latvijas Pašvaldību savienība bija nominējusi 20 ģimenes, tās ir: Vidzenieku ģimene no Grobiņas novada, Laugaļu ģimene no Ikšķiles novada, Baldiņu ģimene no Dagdas novada, Rusovu ģimene no Jaunpiebalgas novada, Tatjanas Čubukovas un Viktora Pauča ģimene no Dobeles novada, Vīgantu ģimene no Kuldīgas novada, Kristīnes Ērgles un Arņa Zīverta ģimene no Ādažu novada, Laganovsku ģimene no Baltinavas novada, Edītes Sirmās un Arno Līdakas ģimene no Madonas novada, Nenišķu ģimene no Salas novada, Krūžu ģimene no Mērsraga novada, Majorovu ģimene no Jūrmalas, Zirģeļu ģimene no Smiltenes novada, Šakirovu ģimene no Auces novada, Vecbaštiku ģimene no Nīcas novada, Paleju ģimene no Babītes novada, Puļu ģimene no Ciblas novada, Saksu ģimene no Vecpiebalgas novada, kā arī Evas Zeipes-Mačas un Kaspara Mača ģimene no Pļaviņu novada. Uz pasākumu Rīgas pilī bija aicināta arī Kārkliņu ģimene no Daugavpils novada, kas diemžēl nevarēja ierasties.
Sveicot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas pagātne, tagadne un nākotne nebūtu iespējama bez zinošiem, krietniem un atbildīgiem cilvēkiem un stiprām ģimenēm un dzimtām, kuras savu enerģiju velta, lai dzīvotu un strādātu Latvijā un izaudzinātu mūsu jauno paaudzi.
„Ģimene ir mūžīga vērtība – ģimeņu spēks veidoja mūsu valsti pirms simt gadiem un stiprina mūsu Latviju arī šodien. Kuplas un aktīvas ģimenes veidos arī mūsu nākamo simtgadi," Ziemassvētku egles pasākumā uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Klātesošās ģimenes sveica arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, atzīmējot, ka būt kopā gan ikdienā, gan svētkos, dalīties priekos un bēdās, atbalstīt citam citu – tā ir lielākā vērtība, ko mums sniedz ģimene," akcentēja Iveta Vējones kundze.


14.12.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px