Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Gaisma Latvijai” Madonas baznīcā

INESE ELSIŅA

Autors • 03.01.2019.

“Gaisma Latvijai” Madonas baznīcā
Burtu lielums

28. decembrī Madonas katoļu baznīcā īstenojās iniciatīvas „Gaisma Latvijai" muzikāls lūgšanu vakars. Uz to draudze durvis vēra plašai sabiedrībai, un klausītāju rindās bija gan mūsu pilsētas ļaudis, gan gulbenieši, rīdzinieki un pat ģeogrāfiski patālās Bruknas kopienas cilvēki.

Pēc Svētās Mises sveču gaismā ikvienam atnākušajam uzstājās Latvijā labi zināmie mūziķi Ilze Fomina, Juris Vizbulis un Antra Fomina.

– Kā Debesīs! – noskatoties videoierakstu sociālā tīkla Facebook Madonas katoļu draudzes sadaļā, atzina māsa Emanuēla no Polijas.
– Tik uzrunājošs mūzikas svētbrīdis! – sakot paldies par aicinājumu, iespaidus neslēpa madoniete Solvita Seržāne.
– Sirsnīgs un emocionāls koncerts. Atmiņā paliks dziesma, kurā ietverta doma „Kungs, noslauki manas asaras, lai es varu tālāk iet un skriet", – komentēja Rita Zepa.
Ar aktivitātes atstātajiem nospiedumiem laikrakstam dalījās arī priesteris Pāvils Kamola: – Pirmkārt, tā bija Svētā Gara pilna lūgšana. Tāpēc ne mirkli nenožēloju, ka uzaicinājām tieši viņus. Cik ļoti tas atšķīrās no piedzīvotās situācijas, kad mani emocionāli šantažēja, jo nevēlējos draudzei apstiprināt pseidomāksliniekus, kuri izpilda tukšas dziesmiņas par sniegpārsliņām, nevis par vislielāko noslēpumu pasaulē – Jēzus Kristus dzimšanu. Zvanītāji toreiz prasīja atdot viņiem baznīcas telpu (kādā baznīcā pat tika iznests Vissvētākais Sakraments, lai atbraukušie brīvi varētu veidot „Ziemassvētku gaisotni"), bez tam viņi gribēja uz „sniegpārsliņām" pārdot biļetes.
Šoreiz nebija ne biļešu, ne tukšuma, bet augsta līmeņa mākslinieku klātbūtne un īsts lūgšanu vakars ar dziesmām, kuras neapēnoja, bet jo vairāk izgaismoja Jēzus piedzimšanu un mīlestības iemiesošanos. Tas bija kā liels dziesmu un liecību prožektors, novirzīts uz Betlēmes notikumu. Slavētājos bija Kunga Gars, un viņi bija dzīvības pilni skatiet pravieša Ezehiēla grāmatas 37. nodaļu!
– Paldies par iepazīšanos un dziļajiem mirkļiem kopā! – no savas puses jau dienu pēc tikšanās uzsvēra mūziķe Ilze Fomina. – Lai Kristus mīlestības svētīts jaunais gads un daudz siltu iedvesmu!
Piebildīšu, ka „Baznīcu nakts" fonda ierosme visā Latvijā veidot muzikālus svētbrīžus no Adventa pirmās svētdienas līdz Zvaigznes dienai Madonas katoļu draudzē īstenojās otro gadu. 7. jūnijā savukārt draudze vērs durvis „Baznīcu nakts" aktivitātēm, atkal jau aicinot pie sevis iespējami plašu interesentu loku.
Pieteikties piedalīties „Baznīcu nakts" notikumos ikviena kristiešu draudze varēs no februāra. Patlaban cilvēki aicināti dalīties idejās un domās par „Baznīcu nakts" norisi pie sevis un apsvērt iespēju pievienoties „Baznīcu nakts" rīkotāju un palīgu komandai.
Kultūras notikums „Baznīcu nakts" mūsu zemē notiek kopš 2014. gada. „Baznīcu nakts" ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā desmit gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada „Baznīcu nakts" notiek arī Tartu, Igaunijā. Latvijā pasākuma ieceri atbalsta visu lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.


04.01.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px