No 2025. gada 1. oktobra Madonā stāsies spēkā jauns siltumenerģijas tarifs — 70,45 eiro/MWh. Tas ir nedaudz zemāks par sākotnēji iecerēto tarifu, kas tika plānots 73,72 eiro/MWh. Noteiktā tarifa izmaiņas ir saistītas ar neparedzēto ieņēmumu komponentes iekļaušanu. Šobrīd tarifs 73,72 eiro/MWh paredzēts no 2026. gada oktobra.
– 2025. gada martā SIA "Madonas siltums" iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (Regulators) pilno tarifa projektu, kas paredz siltumenerģijas tarifa pieaugumu no 1. septembra par 7,54 % (no 73,72 uz 79,28 eiro/MWh). Pilnā tarifa pieaugums galvenokārt ir saistīts ar vispārējo izmaksu pieaugumu materiāliem un pakalpojumiem, kā arī darba samaksas pieaugumu valstī. Šis tarifa projekts joprojām tiek vērtēts Regulatorā, kas rūpīgi pārbauda iesniegtos aprēķinus. Tas nestāsies spēkā, līdz nebūs saņemts Regulatora lēmums, – skaidro Andris Balodis, SIA "Madonas siltums" valdes loceklis. – Būtisku siltuma tarifa daļu veido kurināmā cena, un Regulators ir piešķīris SIA "Madonas siltums" tiesības koriģēt siltuma tarifu gadījumos, ja kurināmā cena būtiski atšķiras no tarifā iekļautās prognozes. 2024. gadā uzņēmums īstenoja jaunu pieeju kurināmā iepirkumam. Iepirkums tika izsludināts publiski, un šķelda Madonas pilsētai tika iepirkta nevis par apjomu, bet gan par saražoto siltumenerģiju (MWh). Šāda pieeja ir sevi attaisnojusi: apkopojot 2024. gada datus, konstatēts, ka sagādātais kurināmais ir lētāks, nekā bija plānots. Šādos gadījumos ietaupītie līdzekļi tiek atgriezti patērētājiem, un, sākot ar 2025. gada 1. oktobri SIA "Madonas siltums" uz 12 mēnešu periodu samazinās siltuma tarifu par 3,27 eiro/MWh (no 73,72 uz 70,45 eiro/MWh). Tādējādi neatkarīgi no Regulatora apstiprinātā pilnā tarifa Madonas novada iedzīvotāji nākamos 12 mēnešus maksās par 3,27 eiro/MWh mazāk.
Straujiem soļiem tuvojas jaunā apkures sezona – iedzīvotāji jau pavisam drīz sajutīs pirmo rudens vēsumu, kas nozīmē arī lielāku pieprasījumu pēc siltumenerģijas. Apkures sezonai uzņēmums gatavojas laikus, tiek gādāts kurināmais, lai aukstajos mēnešos mājokļos būtu silti un droši. Taujājot, vai SIA "Madonas siltums" gatavs jaunajai apkures sezonai, Andris Balodis iezīmē: – Vasaras mēneši uzņēmumam ir aktīvs darba periods, kurā tiek veiktas siltuma ražošanas un pārvades tehnoloģisko iekārtu apkopes un plānotie remontdarbi. Būtiskākie uzlabojumi saistīti ar siltumtīklu automātiskās vadības sistēmas atjaunošanu Madonas pilsētā, kā arī ar daudz rūpīgāku pieeju apkopēm un remontdarbiem pagastu katlu mājās. Darbi ir plānoti tā, lai tos pabeigtu līdz septembra beigām. Atgādinām, ka reģionu katlu mājās siltuma ražošana tiks uzsākta pēc attiecīgā pagasta pārvaldes vadītāja iesnieguma saņemšanas, un iedzīvotāji par to tiks informēti vismaz trīs dienas iepriekš. Savukārt Madonas pilsētā ēku pieslēgšanu siltumapgādei var veikt jebkurā laikā, par to iepriekš informējot SIA "Madonas siltums".
19.09.2025.