Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Gaida uz analīžu rezultātiem pēc karantīnas

LAURA KOVTUNA

Autors • 14.07.2020.

Gaida uz analīžu rezultātiem pēc karantīnas
Burtu lielums

Iepriekš jau informējām, ka Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrpersonāla darbiniekam 1. jūlijā tika apstiprināts pozitīvs „Covid-19" tests. Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu izvērtējumam 3 slimnīcas darbiniekiem, kas bijuši vistuvākajā kontaktā, tika noteikta 14 dienu karantīna. Sakarā ar bērnu slimību profila speciālistiem noteiktajiem ierobežojumiem slimnīca šīs 2 nedēļas bija pārtraukusi sniegt pediatrijas profila un dzemdību palīdzības pakalpojumus.

Vai iedzīvotājiem šai laikā bijušas iespējas saņemt nepieciešamo palīdzību, un vai ir zināms, kad atsāks strādāt bērnu un dzemdību nodaļa? Uz jautājumiem atbildēja SIA „Madonas slimnīca" valdes locekle, ambulatorās nodaļas vadītāja Astrīda Svilāne: – Palīdzības sniegšana bērnu un dzemdību profilā citās ārstniecības iestādēs norit gana veiksmīgi. Vasarā bērni slimo mazāk, tas jau ir ierasts; Madonas slimnīcas uzņemšanas nodaļa strādā un bērnus pieņem, ja, piemēram, ir jānoņem ērce, jāapstrādā neliela traumiņa. Ir dežūrārsts, kurš bērnu var apskatīt un izlemt par tālāko darbību. Ja ir kāda nopietnāka vajadzība, strādā apkārtējās iestādes un uzņem šos pacientus; tāpat arī ir ar dzemdībām. Nav dzirdēts par kādām problēmām vai pacientu neuzņemšanu, pieļauju, ka visi pie nepieciešamās palīdzības tiek.
Pēc saslimšanas konstatēšanas kopumā „Covid-19" testu noņemšana tika veikta 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem. Visas 2. jūlijā saņemtās testu atbildes bija negatīvas.
Savukārt tiem trim darbiniekiem, kuriem SPKC epidemiologi bija noteikuši 14 dienu karantīnu, nu jau tuvojas analīžu atkārtota veikšana. Kolīdz taps zināmi rezultāti, pēc tā „Madonas slimnīca" izvērtēs, kādu palīdzības sniegšanu šajos profilos varētu atsākt. – Šobrīd to vēl konkrēti nevaru pateikt, jo daži darbinieki, kas nav karantīnā, atrodas arī atvaļinājumos; līdz ar to personāls ir ierobežots. Bet par to noteikti informēsim, kolīdz būs pieejama informācija par analīzēm un slimnīcas lēmumu, – pauda Astrīda Svilāne.
Protams, atsākt sniegt palīdzību bērnu vai dzemdību profilā būšot iespējams negatīvu atbilžu rezultātā -tad šiem speciālistiem visticamāk ar ģimenes ārsta nosūtījumu tiks atļauts atgriezties darbā. Kā zināja teikt Astrīda Svilāne, nevienam no darbiniekiem simptomi pa šo laiku nav parādījušies, tādēļ atliek gaidīt un cerēt, ka viss arī turpmāk būs labi un šis viens saslimšanas gadījums būs izrādījies vienīgais Madonā. Tāpat arī saslimušajai dakterei, pēc „Madonas slimnīcai" pieejamās informācijas, slimības gaita neesot smaga.
Jautāta, vai dzemdību nodaļas slēgšana pa šo laiku neiegriezīs „Madonas slimnīcas" rādītājiem šajā jomā, slimnīcas pārstāve atbildēja noraidoši: – Diemžēl dzemdību skaits arī bez visa tā jau vairākus gadus ir gājis zem valstī noteiktajiem 500.
Lai gan šogad tiks pārskatīti slimnīcu līmeņi, tostarp tiks skatīta arī šī pozīcija, nedomāju, ka šis būs tas izšķirošais moments. Jā, dzemdību skaits būs mazāks, bet tas nebūs tas salmiņš, kas salauzīs kamieļa muguru. 10-20 dzemdības uz priekšu vai atpakaļ diez vai šos lēmumus ietekmēs.

15.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px