No vakardienas, 1. marta, ar valdības lēmumu un nosacījumu sarakstu tika atļauts strādāt frizieriem, manikīra un pedikīra speciālistiem, podologiem.
Tā kā frizētavu darbs epidemioloģiskās drošības dēļ tika apstādināts pirms Ziemassvētkiem, klienti ir apauguši, noilgojušies pēc frizētavu apmeklējuma, vēlas atjaunot ataugušo matu griezumu, tāpēc frizierus gaida daudz darba. Par to liecina arī piedāvātie pieraksta datumi.
Par to, kāda izvērtusies pirmā darbdiena pēc ilgākas dīkstāves, vīriešu frizētavas "Rūdis" friziere Ingrīda Apsīte stāstīja: – Diena saspringta, visi iespējamie telefoni zvana, cilvēki vēlas pieteikties matu griešanai. Tas, ka jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jābūt ar sejas maskām, jāvēdina telpas pirms katra nākamā klienta, pirms iesēsties krēslā, jāmēra temperatūra -, nav nekas nesaprotams un traks. Ierobežota ir mūsu frizētavas kvadratūra, salona "Rūdis" telpas nav tik lielas, lai pēc valdības noteiktajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem varētu strādāt vienlaicīgi visas trīs frizieres. Pēc noteikumiem, ka klientam vajag atvēlēt 25 kvadrātmetrus, var strādāt tikai viena friziere, un līdz ar to klientu skaits, ko tagad dienā varam apkalpot, ir krietni mazāks. Tā kā stundā iespējams apkalpot vienu klientu, tā ir tikai viena sestā daļa klientu, ko varējām apkalpot agrāk. Telpā vienlaicīgi drīkst atrasties viens klients, un pieņemšanas laiku saraksts jau ir aizrakstīts līdz 10. martam, pierakstām jau klientus uz nākamo marta dekādi.
Arī friziersalonā "Flamingo" darbs tika atsākts ar 1. martu. – Labi, ka telpas lielums ļauj vienlaikus strādāt mums abām meistarēm, tāpēc varam strādāt ar saviem klientiem kā iepriekš. Profesionālais darbs tiek savienots ar epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu, un klientiem ir jāzina, ka jāierodas veseliem, jābūt gataviem temperatūras mērīšanai un ir jālieto medicīniskās maskas. Telpu vēdināšanu uzskatu par pašsaprotamu, – sacīja Inita Bortņikova. Viņa atklāja, ka pēc ziņas, ka ar 1. martu atļauts atsākt darbu frizētavām, pieraksta laiki aizpildījušies kosmiskā ātrumā. Darba kalendārā martā pieraksta laiki ir aizpildīti, tagad var pieteikties tikai uz aprīli.
Arī citos frizieru salonos bez mitas zvana tālruņi, jau izveidots garš gaidītāju saraksts. Savukārt kosmetologi, kosmētiķi un citi speciālisti, kuru darbavietu durvis tika aizvērtas vēl agrāk, jau no 9. novembra, vairs nezina, uz ko cerēt, lai atsāktu darbu.
2.03.2021.