Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs 13. septembrī pulksten 12.40
aicina interesentus uz Jura Podnieka filmas „Vai viegli būt jaunam?"
(1986) seansu un diskusiju.
Tikšanās notiks kopā ar kinokritiķi Anitu Uzulnieci par tēmu „Padomju laiki jauniešiem –
vai bija viegli būt jaunam? Domu un rīcības brīvība dzīvē un kino".
Filma „Vai viegli būt jaunam?" ir viena no vispopulārākajām Latvijas dokumentālajām filmām. Gada laikā pēc pirmizrādes filmu noskatījās 28 miljoni skatītāju visā pasaulē, un to turpina rādīt un skatīties arī vairāk nekā 30 gadu pēc pirmizrādes. Filmas centrā ir jaunieši, viņu ikdiena, sapņi un apkārtējā sabiedrība. Kāds no filmas personāžiem saistīts arī ar Madonu… „Vai viegli būt jaunam?" – nāc, skaties, klausies un atceries!
Pirms un pēc pasākuma ikviens aicināts apskatīt izstādi „Vai viegli būt jaunam? – PROTESTS (Madonas rajona 50.-90. gadu jaunatne)", kas iekārtota Madonas muzeja izstāžu zālēs (mansardā).
Savukārt filma tiks demonstrēta Madonas novada bibliotēkas 2. stāva zālē.
Pasākumi tapuši ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona, AS „Latvijas valsts meži" projekta „Vai viegli būt…?" finansiālo atbalstu.
Ieeja uz kinoseansu un diskusiju – bez maksas.
07.09.2018.